Як сформувати авансові звіти.

Документ, що підтверджує витрачання авансу, називають авансовим звітом. Як правило, саме на авансові платежі наживаються податкові інспектори. Тому так важливо знати, як потрібно їх формувати. Інакше штрафів не уникнути.
Вам знадобиться
  • - підзвітні суми,;
  • - фактично зроблені витрати;
  • - перевитрата або залишок підзвітних сум.
Інструкція
1
Видача грошей на руки підзвітній особі (співробітнику фірми або довіреній особі) вимагає оформлення авансового звіту. У ньому вказують витрачені суми, гроші, видані в підзвіт і залишок від них. До авансового звіту докладають документи, які підтверджують зроблені витрати.
2
Після авансовий звіт перевіряє бухгалтерія і затверджує керувати. Тільки після цього в бухгалтерському обліку списується виданий аванс. Особи, які здобули готівку під звіт, зобов'язані надати в бухгалтерію авансовий звіт про витрачені суми протягом 3-х робочих днів після повернення з відрядження.
3
На підприємстві потрібно, щоб був список працівників, які можуть отримувати гроші під звіт. Ваші співробітники повинні знати, що гроші в підзвіт можна видавати тільки після здачі попередніх сум, а також те, що один співробітник не може передавати отримані в підзвіт гроші іншій особі. Це допоможе вам уникнути проблем з податковою інспекцією.
4
Заповнення авансових звітів регулюється постановою Держкомстату, де чітко виписано, що складати авансовий звіт може тільки підзвітна особа, обов'язково підтверджуючи документ своїм підписом.
5
При отриманні товару простежте за тим, щоб окрім товарного чека на руках у підзвітної особи були звичайні накладні та рахунки-фактури з виділеним ПДВ Вони потрібні для того, щоб фірма не втрачала гроші на податкових відрахуваннях з ПДВ. Зверніть увагу на наявність чеків касового апарату з докладною розшифровкою купленого. Не забудьте про ліміт розрахунку готівкою, за перевитрата яких можна отримати штраф (15.1 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ).
6
Часто бухгалтерам доводиться в офіційному обліку оприбуткувати гроші з «чорної каси». У такому випадку, краще залишайте у працівників в підзвіті невеликі суми, а після оформляйте аванс з каси і перевитрата.