Як розрахувати площу труби. Як висчітатьт витрата фарби на труби.

Уявіть, що ви зібралися пофарбувати підведення до вашого будинку газові труби. Скільки знадобиться фарби? Одна або дві банки? Як правило, на ємностях з фарбою пишуть, на покриття якої площі розраховане це кількість фарби. Значить, щоб точно визначитися з тим, скільки банок фарби брати, потрібно розрахувати площу газових труб.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - штангенциркуль;
  • - міцна нитка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Для розрахунку площі труби круглого перерізу дізнайтеся довжину цієї труби в погонних метрах. Також для розрахунку знадобиться зовнішній діаметр труби.
2
Розрахуйте величину зовнішнього діаметра газової труби. Виконати це можна двома способами. Перший спосіб - виміряйте зовнішній діаметр газової труби за допомогою штангенциркуля. Для цього розсуньте губки цього вимірювального інструмента і прикладіть його до труби так, щоб труба опинилася між губками штангенциркуля. Потім посуньте губки вимірювального інструмента: вони повинні щільно охоплювати газову трубу. Подивившись на вимірювальну шкалу, визначте зовнішній діаметр труби. Другий спосіб - обхопіть трубу щільною ниткою. Потім виміряйте рулеткою довжину окружності труби. Підставивши значення в формулу D = L/Пі, де L - довжина кола труби, Пі = 3,14 (число «пі»), розрахуйте величину зовнішнього діаметра газової труби. Переведіть отриманий показник в метри.
3
Визначте площу газової труби, скориставшись наступною формулою: S = 2 * Пі * ДМП * R, де Пі - число «пі» (3,14), ДМП - довжина газової труби в погонних метрах, а R - зовнішній радіус труби. Враховуючи те, що діаметр дорівнює подвоєному радіусу, розділіть отриманий в результаті проведених раннє розрахунків показник зовнішнього діаметра на 2. Підставте всі необхідні дані у формулу і розрахуйте площа труби.
Зверніть увагу
Перерахуйте кожен показник по кілька разів! Одна допущена помилка суттєво вплине на кінцевий результат.
Корисна порада
З огляду на те, що сучасні труби не відповідають стандартам ДСТУ, використання показників з складених у минулому спеціальних таблиць може дати неправильний результат. Тому не полінуйтеся всі показники перевірити ще раз самостійно.