Як зняти набряк носоглотки. набряк носоглотки причини.

Набряк носоглотки може виникнути внаслідок переохолодження організму, інфекційно-запального захворювання, алергії, перенапруження голосових зв'язок і навіть паління. Він утруднює дихання, ніж доставляє масу незручностей хворому. Впоратися з набряком можна як традиційними засобами, так і за допомогою народної медицини.
Інструкція
1
Закапайте в ніс судинозвужувальні краплі («Тизин», «Назівін», «Санорин», «Галазолін» та інші). Вони хороші як засоби екстреної допомоги, так як запобігають набухання слизової оболонки і перешкоджають виділенню слизу. Краплі діють протягом 6-12 годин, після чого кровоносні судини в носі знову розширюються і закладеність носа повертається. Судинозвужувальні засоби не допоможуть вилікуватися остаточно, проте здатні істотно полегшити стан. Їх можна використовувати в якості додаткового методу, але основне лікування повинне бути спрямоване на усунення причини набряку носоглотки. Не користуйтеся подібними засобами довше 5 днів, вони викликають звикання, в результаті чого їх скасування може в підсумку тільки погіршити ваш стан.
2
Якщо набряк носоглотки викликаний алергією, використовуйте антигістамінні засоби. Виявити алерген, які спровокував закладеність носа, і по можливості виключіть контакти з ним.
3
Якщо набряк викликаний запаленням, робіть промивання носа. Розчиніть половину чайної ложки солі в склянці теплої кип'яченої води (температура 40-42оС). Наберіть в шприц без голки 2-3 мл розчину і, не закидаючи голову назад, по черзі введіть рідину в кожну ніздрю. Після процедури як слід висякаєтеся. Виконуйте промивання щодня 3-4 рази. Вже на другий день лікування запалення почне зменшуватися, в результаті чого набряк носоглотки самостійно зійде нанівець.
4
Використовуйте гомеопатичні краплі та спреї, наприклад «Еуфорбіум композитум» або «Едас-131». Вони швидко усувають набряк носоглотки, але, на відміну від судинозвужувальних засобів, не викликають звикання.
5
Змішайте в різних пропорціях рідкий мед і сік алое. Закапайте по 2-3 краплі в кожну ніздрю. Через 10-15 хвилин набряк носоглотки спаде.
6
Закапайте в ніс свіжовичавлений сік каланхое. Він не тільки допомагає усунути набряк носоглотки, а й ефективно бореться з нежиттю.
7
При неефективності домашнього лікування зверніться до лікаря. У деяких випадках необхідні радикальні заходи, наприклад, електроплазменная коагуляція нижніх носових раковин.