Як підняти лазню. Як замінити колоду в лазні.

Баня - це споруда, яка регулярно піддається впливу вологи, і такі умови призводять її до швидкого зносу. Щоб продовжити термін служби лазні, а нерідко і подарувати їй друге життя, потрібно зміцнити старий фундамент або побудувати новий. Підняти баню при необхідності можна самостійно, головне - дотримуватися основні рекомендації при її підйомі.
Вам знадобиться
  • - домкрат,
  • - бетон,
  • - матеріал для цоколя,
  • - металева пластина.
Інструкція
1
Приготуйте все необхідне для того, щоб починати підйом лазні. Домкрат повинен володіти вантажопідйомністю 5 тонн або більше. Розберіть кут лазні знизу і встановіть підставку для домкрата. Підійде товстий метал, брус з деревини твердих сортів, невелика бетонна плита. Поставте домкрат на підставу під стіною лазні, зверху на нього покладете товсту металеву пластину і починайте обережно піднімати домкратом кут лазні. Після того як кут піднято на потрібну висоту, підкладіть під нього з двох сторін балку, встановлену на дві опори відстань близько метра, ця балка служитиме опорою для кута лазні. Після того як балка встановлена, опустіть домкрат і приберіть його.
2
Викопайте під кутом лазні яму для фундаменту на потрібну вам глибину - в різних випадках вона може становити від 0,5 до 1 метра. Залийте фундамент з бетону та дайте йому застигнути протягом двох тижнів. Після того, як фундамент стане міцним, виведіть цоколь лазні з того матеріалу, який запланований - це може бути цегла, бутовий камінь, колоди, брус. Не забудьте підкласти шар гідроізоляції, якщо цоколь викладаєте з цегли, або утеплюючий шар, якщо знизу ви теж підкладаєте дерево.
3
Підставте домкрат збоку від залитого фундаментного стовпа і підійміть кут лазні настільки, щоб з'явилася можливість видалити підтримуючу його балку. Видаліть балку і плавно опустіть домкрат на новий фундамент.
4
Після того, як зроблені всі 4 кута лазні, надійно встановлені на нових бетонних стовпах, можна викласти цеглою або замінити колоди в старому цоколі на просторах між кутами. Не забудьте передбачити отвір для стоку води, інакше ваша лазня після ремонту знову почне руйнуватися.
5
Можна встановити за допомогою домкрата одночасно два кута на опори і залити під ними фундамент, так час роботи з підйому лазні значно скоротиться.