Як запам'ятати кольори веселки. запам'ятовування кольорів веселки дитяча лічилка.

Радуга - не лише красива героїня казок, дитячих віршиків і лічилок, а й складне фізичне явище. Спостерігати його можна після дощу або при сильному тумані при наявності сонячних променів. Основних кольорів веселки - сім, і запам'ятати їх зовсім нескладно, це стане в нагоді дітям для школи, а дорослим - для розширення кругозору.
Інструкція
1
Радуга - метеорологічне природне явище, видиме оку з великої відстані у вигляді різнобарвною дуги або кола (рідше). Спектр кольорів різноманітний і складається з безлічі відтінків, але прийнято виділяти сім кольорів, які завжди йдуть в наступній послідовності: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Це пов'язано з заломленням (відображенням під кутом) сонячних променів, що проходять крізь крапельки води. Їхнє світло розкладається на кольори зазначеного спектра.
2
Для того, щоб полегшити запам'ятовування основних кольорів спектра райдуги, використовуються дві відомі мнемонічні фрази: Як одного разу Жак-дзвонар головою зламав ліхтар; Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан.В цих поєднаннях слів використовується метод підказки за першими літерами , у разі веселки вони означають назви кольорів.
3
Існують і інші фрази, складені за аналогічним принципом: Крот вівці, жирафу, зайчику блакитні зшив фуфайки; Кожен оформлювач бажає знати, де скачати фотошоп.
4
Такі ж прийоми використовуються в багатьох мовах, наприклад, в англійській: RICHARD (Red - червоний) OF (Orange - помаранчевий) YORK (Yellow - жовтий) GAVE (Green - зелений) BATTLE (Blue - блакитний) IN ( Indigo - синій) VAIN (Violet - фіолетовий).
Зверніть увагу
Існує безліч народних примі, пов'язаних з веселкою і визначають погоду. Наприклад, якщо веселка висока і вузька, то погода буде хороша, якщо ж низька і широка, то погода буде плохая.Каждий спостерігач побачить веселку по-своєму через різницю щільності та розміру водяних крапель, видимих з його точки обзора.Бивает місячна веселка , але вона значно блідіше сонячної через слабку інтенсивності місячного света.Туманная веселка - біла, майже не має забарвлення, але іноді може бути злегка забарвлена в фіолетовий (з внутрішньої сторони) і в помаранчевий (з зовнішньої) кольору.