Як нарізати ананас на стіл.

Завдяки неперевершеному аромату і специфічного смаку, ананас прийнято вважати королем тропічних фруктів. Багато господинь знають, що будь-який святковий стіл буде виглядати урочистіше, якщо прикрасити його плодами ананаса. Існує декілька найбільш поширених способів підготовки та подачі фрукта.
Вам знадобиться
 • - ананас;
 • - ніж з гострим лезом;
 • - обробна дошка.
Інструкція
1
Можна порізати ананас на платівки. Для цього візьміть рукою за крону і за допомогою гострого ножа зніміть з плоду шкіру так, щоб не залишалося вічок. Потім обріжте підставу фрукта і наріжте його м'якоть тонкими пластинками. Виріжте з них серцевину і подайте на святковий стіл у плоскій вазі або десертній тарілці.
2
Зріжте нижню і верхню частини плода. У решти відокремити шкірку таким чином, щоб вона залишилася цілою. Наріжте очищений ананас тонкими скибочками, видаліть серцевину і покрийте їх зверху зрізаною шкіркою. Під час подачі на стіл прикладіть верхню і нижню частини, імітуючи тим самим цілий плід.
3
Повністю очистіть ананас від шкірки, наріжте його невеликими скибочками, видаліть тверду серцевину і покладіть їх рядами на велике блюдо. Потім підготовлені скибочки за допомогою лопатки розкладаються на порційні тарілочки.
4
На святковий стіл ананас можна подати цілком. Акуратно зріжте верхівку фрукта з невеликим шаром шкірку. Після цього покладіть плід на бік і великим гострим ножем зріжте залишилася шкірку однією кільцевою стрічкою. Отриману спіральку поставте в центр блюда і зверху на неї покладіть зрізну верхівку. М'якоть ананаса наріжте кільцями, видаліть серцевину і розкладіть їх віялом навколо спіралі. Полийте колечка сиропом або посипте цукром.
5
Ще один варіант - ріжте ананас уздовж навпіл разом з бадиллям, яка допоможе створити оригінальну художню композицію. За допомогою гострого ножа акуратно виріжте м'якоть плоду так, щоб кірка залишилася цілою. Потім наріжте м'якоть невеликими шматочками і складіть їх в вийшло коритце з шкірки. До цього блюда рекомендується подати шпажки, щоб гості могли без проблем покуштувати фрукт.
Зверніть увагу
Ананаси потрібно подавати на стіл зрілими. Якщо плід трохи недоспевшій, потримайте його при кімнатній температурі, поки він не дозріє. Ананас не любить холоду і при температурі -7? З він втрачає свій аромат.
Корисна порада
Після видалення шкірки залишаються невеликі коричневі точки («глазки»), які можна видалити за допомогою ножа або під час очищення, відрізати шкірку глибше, але в цьому випадку буде більше відходів їстівної м'якоті.
 •  Екзотичний фрукт ананас вже давно став невід'ємним прикрасою святкового столу росіян. Але як би не був він прекрасний зовні, щоб повністю відчути чудовий смак цього плоду, доведеться трохи попрацювати, перш ніж подати його до столу. Існує кілька способів нарізки ананаса. Деякі з них припускають наявність спеціальних пристосувань. Наш спосіб досить простий і передбачає використання звичайних кухонних пристосувань.
 •  Відрізати денце і верхівку у ананаса так, щоб не залишалося на м'якоті слідів жорстких лусочок від шкірки.
 •  На дошку поставити ананас на денце і гострим ножем рухами зверху вниз зрізати шкірку рівними скибками.
 •  Розрізати ананас навпіл і укласти половинки зрізами вниз на обробну дошку.
 •  Видалити у ананаса залишки лусочок з м'якоті, роблячи на ньому неглибокі надрізи ножем під різними кутами.
 •  Кожну половинку ананаса розрізати вздовж на дві частини. Бажано зрізати серцевину ананаса. Вона досить жорстка і не завжди приємна на смак.
 •  Після цього кожну четвертинку ананаса розрізати впоперек на скибочки товщиною близько 1 см.
 •  При покупці ананасу зверніть увагу на його запах і стан кожури.Он повинен бути приємним і солодкуватим. Різкий запах з кислинкою свідчить про розпочаті процесах бродіння в м'якоті ананаса. Шкірка ананаса повинна бути щільною, але не дуже твердою.
 •  Ананас містить дуже корисні для травлення ферменти. Тому можна сміливо з'їсти трохи ананаса після щільного прийому їжі, він сприяє швидкому розщепленню белков.Еслі ананаси на вашому столі - часте ласощі, то можна придбати спеціальні пристрої для оброблення ананаса кільцями.