Як дізнатися, чи є плоскостопість.

Плоскостопість досить легко роздобути і досить важко вилікувати. Невипадково з цим захворюванням не беруть в армію і великий спорт. Неправильна форма стопи може бути причиною сколіозу, остеохондрозу та інших захворювань хребта, що призводить до більш серйозних наслідків. Існує декілька простих способів, які допоможуть вам визначити наявність плоскостопості.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу,
  • - олівець,
  • - жирний крем.
Інструкція
1
Якщо уважно розглянути свої ноги і взуття, тоді можна візуально визначити наявність плоскостопості. Черевики і стопи у людей з плоскостопістю виглядають абсолютно не так, як у здорових. Таку стопу просто не можна назвати симпатичною, вона як би розплющена і надмірно розширена посередині, а також стопа довше звичайної. Черевики з внутрішньої частини підошви безжально стоптані. Хода у людей з плоскостопістю незвичайна, вони як би перевалюються з однієї ноги на другу, розводячи при цьому носки в сторону.
2
Встановити точний діагноз і ступінь плоскостопості можна за допомогою рентгена, знімок стопи в цьому випадку роблять в положенні стоячи. Бічні знімки можуть показати, які кістки винні в тому, що подовжній звід стопи став плоским, і чому кісткові головки розташовані неправильно. У цьому випадку не обійтися без відповідного лікування, сюди входять комплекс вправ, догляд за стопами і масаж. Всі ці процедури повинні бути призначені лікарем.
3
Проведіть в домашніх цілях невеликий експеримент. Візьміть чистий аркуш паперу і покладіть на абсолютно рівну і тверду поверхню. Змастіть ноги вазеліном або будь-яким жирним кремом і встаньте на аркуш паперу. Тепер можна обвести отриманий масляний контур простим олівцем. Проведіть лінію за допомогою лінійки, починаючи від кінця великого пальця і закінчуючи кінцем п'яти. У найвужчому ділянці стопи проведіть перпендикулярну лінію. Якщо ж ширина стопи у вашому випадку становить більше половини її довжини, тоді можна з упевненістю сказати, то у вас плоскостопість. Якщо вузька частина стопи займає не більше однієї третини довжини - ваші ноги в нормі.
4
Існують також і інші ознаки, які вказують на наявність плоскостопості: - на першій стадії хвороби стопи болять після фізичних навантажень; - до вечора стопи набрякають і втомлюються; - на другій стадії плоскостопості біль починає охоплювати всю ногу до колінного суглоба; - на третій стадії вже починає боліти поперек, а ходьба стає справжньою мукою. При цьому болі ніг можуть поєднуватися з сильними і наполегливими головними болями; - доводиться купувати взуття на один розмір більше, нога наче виросла; - каблуки на старого взуття стоптані з внутрішньої сторони.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ayoyUP9x9Kw
Плоскостопість - це деформація стопи, при якій знижуються її склепіння. Люди, що страждають даним захворюванням швидко втомлюються при ходьбі, у них з'являються постійні болі в попереку, стегнах, колінах і стопах. Діагностика плоскостопості не становить труднощів і може бути проведена самостійно.
Вам знадобиться
  • - жирний крем або розчин Люголя;
  • - аркуш паперу;
  • - рулетка;
  • - олівець.
Інструкція
1
ПлантографіяВозьміте жирний крем і рясно намажте їм всю поверхню стопи. Встаньте на білий аркуш паперу. Стояти слід абсолютно прямо, спираючись на всю ногу. Уважно вивчіть вийшов відбиток. По внутрішньому краю стопи повинна розташовуватися виїмка. Якщо вона відсутня або займає площу меншу, ніж половина стопи, то це може свідчити про наявність плоскостопості.
2
Для проведення плантографії також можна скористатися розчином Люголя. Йодит калію і йод, що входять до складу розчину, залишають чіткі бурі відбитки на поверхні білого аркуша паперу. Якщо у вас не знайшлося ні крему, ні розчину Люголя, можна просто намочити ногу.
3
Метод ФрінляндаДанний метод зводиться до обчислення подометріческого індексу. Виміряйте висоту і довжину стопи за допомогою рулетки. Для вимірювання довжини необхідно поставити ногу на лист паперу і, тримаючи олівець строго вертикально, обвести контур стопи. Виміряйте відстань між двома найбільш віддаленими точками. Висота стопи - це відстань від верхньої точки човноподібної кістки до підошви стопи. Помножте число, відповідне висоті стопи, на 100. Розділіть отриманий результат на величину, рівну довжині стопи. Якщо індекс знаходиться в межах 29-31, то турбується про плоскостопості не варто. Результат менше 25 свідчить про виражений плоскостопості і вимагає негайного звернення до лікаря.
4
Уважно огляньте каблуки старого взуття. Якщо вони помітно скошені з внутрішньої сторони, то це також може бути ознакою плоскостопості.
5
Про наявність плоскостопості можуть свідчити набряклість в області кісточок, деформація пальців, сильні болі в ногах, відчуття важкості, судоми. При цьому на другий і третій стадії хвороби болі можуть охоплювати всю ногу до колінного суглоба і навіть поширюватися на поперек.
6
Найбільш точним методом, що дозволяє визначити плоскостопість, є рентгенографія. Ортопед ставить діагноз на підставі знімків, зроблених під навантаженням, в бічний і прямий проекції.