Як виконати пінг.

Пінгом називається операція по відправці на сервер запиту з метою перевірити, озивається він. Ніякого додаткового обміну інформацією при цьому не здійснюється. За допомогою пінгу можна, зокрема, перевірити, чи існує даний сервер і знаходиться він в робочому стані.
Інструкція
1
Перш ніж здійснювати пінг, відкрийте в своїй операційній системі консоль. Якщо ви користуєтеся Linux, запустіть будь-який з наявних у системі емуляторів консолі. Це може бути, наприклад, Konsole, xterm. Також можна перейти в одну з уже запущених в системі текстових консолей, натиснувши клавіші Control + Alt + F2. Для повернення з такої консолі назад в графічну натисніть сполучення Control + Alt + F5 (у деяких дистрибутивах - F7). В операційній системі Windows клацніть кнопку «Пуск», виберіть пункт меню під назвою «Виконати», після чого введіть команду cmd.
2
Переконайтеся, що комп'ютер підключений до інтернету, і що з'єднання є активним. Синтаксис команди для здійснення пінга однаковий у всіх операційних системах. Набирайте її наступним чином: ping сервер.домен
3
При здійсненні пінга описаним вище способом ви заодно дізнаєтесь IP-адресу сервера за його доменному імені. Якщо до доменного імені прив'язане кілька таких адрес, запити будуть здійснюватися до першого з них. У разі ж, якщо ви й так знаєте IP-адресу, використовуйте таку команду: ping NNN.NNN.NNN.NNN, де NNN.NNN.NNN.NNN - IP-адресу, що складається з чотирьох блоків цифр.
4
Якщо ви пінгуете сервер в ОС Windows, до сервера за одну операцію буде зроблено всього чотири запиту, а потім робота програми автоматично зупиниться. При запуску пінгу в Linux запити будуть здійснюватися безперервно кожну секунду, поки користувач не припинить операцію. Для цього необхідно натиснути клавіші Control + C.
5
У випадку, якщо пінг за IP-адресою проходить, а по доменному імені - ні, у провайдера несправний DNS. Повідомте про це в службу підтримки. Перед цим перевірте, чи правильно налаштований DNS на вашому комп'ютері.
Зверніть увагу
Команда ping допускає гнучке налаштування шляхом передачі їй параметрів з командного рядка. Користуйтеся цією можливістю з обережністю. Занадто довгі запити можуть бути прийняті сервером за атаку. Після цього ви можете надовго втратити можливість користуватися відповідним сайтом. Крім цього, власник сервера може прийняти ваші дії за хакерські спроби і звернутися в правоохоронні органи.