Як оформити газон.

Традиційний доглянутий європейський газон, схоже, ґрунтовно прописався у дворах заміських будинків і дачних ділянках на безкраїх російських просторах. Але перш ніж ви зможете комфортно розташуватися на ньому для відпочинку, вам належить грунтовно попрацювати.
Вам знадобиться
  • насіння, лопата, родюча удобрена земля, дренаж і газонокосарка.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з розмірами і межами майбутнього газону. Підготовчі роботи почніть з того, що зніміть верхній шар землі. У вас повинно вийти коритоподібні поглиблення 10-15 см з урахуванням навколишнього рельєфу і майбутніх доріжок. Можливо, доведеться зробити його на 5-7см глибше під дренаж, якщо на вашій ділянці високий рівень грунтових вод. Родючий грунт слід ретельно просіяти і очистити від сторонніх рослин і змішати з приготованими добривами. Добре утрамбуйте підставу поглиблення і лише після цього можете заповнювати його родючим грунтом. Після цього можете приступати до сівби.
2
Засіяні насіння обов'язково поливайте двічі на день - вранці і раннім вечором. Коли трава трохи підросте, буде достатньо одного поливу, а в подальшому - 1-2 рази на тиждень.
3
Стригти газон можете починати, коли трава досягне 12 см. Коли газон, нарешті, стане набувати бажаний вигляд, ви, можливо, захочете прикрасити його. Варіантів безліч. Можете по периметру ділянки висадити квіти - іриси, флокси, троянди або хвойні чагарники. Якщо дозволяють розміри газону, то вздовж доріжок будуть прекрасно виглядати витончені лавки, для яких краще передбачити невелике піднесення. Справжньою прикрасою газону можуть стати квітники різної форми.
4
Фахівці з ландшафтного дизайну використовують їх зазвичай для того, щоб пом'якшити перехід від зеленого покриття до твердих матеріалів, з яких зроблені будинок, бруковані майданчики і паркан. Можете розбити на своєму газоні клумби - різновид квітника, що мають самі різні геометричні обриси, трохи підняті щодо газону і доріжок, і засадити їх однорічними, багаторічними килимовими цибулинними рослинами та квітами, створюють закінчену ландшафтну композицію.