Як укоренити шефлеру.

Шефлера - найчисленніший рід з сімейства аралієвих, він налічує близько 200 видів. Але тільки деякі з них можуть рости в домашніх умовах. У кімнатному квітникарстві найчастіше зустрічаються види: шефлера промениста, шефлера пальчаста, шефлера деревоподібна і шефлера восьмілістне. Рослина дуже красиво виглядає і невибагливо у догляді, проте самостійно виростити молоді паростки досить складно.
Вам знадобиться
  • - горщики;
  • - розчин гетероауксину або гормональний порошок
  • - пісок;
  • - торф;
  • - скляна або пластикова колба.
Інструкція
1
Візьміть добре розвинені живці шефлери і перед посадкою витримаєте їх в розчині гетероауксину, приблизно 6-8 годин, можна залишити їх на ніч. Якщо такої можливості немає, просто обробіть паростки гормональним порошком. Змішайте пісок з торфом з розрахунку 1: 1 і зволожите суміш. Візьміть невеликі (до 9 см) горщики. На дно покладіть дренаж з керамзиту або шматочків цегли. Засипте суміш на 2-3 см нижче краю горщика. Висадіть живці. Накрийте їх скляною банкою або пластиковим ковпачком. Тримайте в приміщенні температуру 20-22 градуси або використовуйте невелику, що не пропускає повітря тепличку. Встановіть в кімнаті з паростками неяскраве освітлення. Періодично відкривайте висаджені живці, провітрюйте їх і обприскуйте. Розсадите паростки після того, як їх коріння заплетуть весь земляний кому. Після цього тримайте рослина в добре освітленому місці при температурі від 14 до 16 градусів.
2
Висадите шефлеру повітряними коренями. Для цього навесні на стовбурі рослини зробіть неглибокий надріз. Обмотайте його змоченим у воді мохом і прикрийте плівкою. Підтримуйте мох у вологому стані. Через 1,5-2 місяці утворюються коріння. Відріжте верхівку разом з повітряними корінням і висадіть в суміш торфу і піску. Після того як паростки будуть висаджені, зріжте ствол під корінець. Продовжуйте поливати пеньок, і він дасть пагони, які добре розростаються.
3
Висаджуйте шефлеру в лютому або березні, витримавши насіння рослини в розчині циркону або епін. Приготуйте для посадки невеликі горщики і покладіть на дно керамзит. Засипте дренаж сумішшю піску і листової землі. Посадіть насіння на глибину 10-15 см. Помістіть горщик під плівку або в тепличку. Доглядайте за насінням, як за живцями: провітрюйте, обприскуйте, тримайте постійну температуру 22-24 градуси. Коли з'являться сходи, понизьте її на 3-4 градуси. Перевалює молоді пагони в більший горщик при появі перших листочків, на відстані не менше 7 см один від одного.