Як повернути в магазин пральну машину. в Який термін можна повернути пральну машинку.

Часто людям доводиться стикатися з проблемою неякісного товару: він швидко виходить з ладу, містить шлюб і поломки, що не були помічені в магазині. В такому випадку людина вправі звернутися до продавця з проханням заміни товару або повернення грошей. Робити це бажано якомога швидше.
Вам знадобиться
  • -Заяву про повернення товару;
  • - квитанція;
  • - товарний чек;
  • - гарантійний талон на холодильник.
Інструкція
1
Згідно із Законом «Про захист прав споживачів», при виявленні недоліків в технічно-складному товарі, до яких відноситься пральна машина, покупець має право відмовитися від угоди купівлі-продажу і зажадати заміни на модель тієї ж марки або аналогічний товар однаковий за ціною. Він також може вимагати повернення грошей за несправний товар.
2
Все це бажано робити протягом 15 днів з дня покупки. Після закінчення даного терміну подібні вимоги будуть задоволені в разі виявлення істотного недоліку в пральній машині або виході її з ладу протягом гарантійного терміну експлуатації.
3
Перш ніж обміняти пральну машину або повернути вам гроші, продавець відправить її на експертизу, склавши перед цим акт здачі-приймання. Не забудьте вказати у цьому акті всі виявлені вами недоліки. Не соромтеся також сфотографувати виявлений вами шлюб - все це стане в нагоді під час дебатів з продавців для доказу вашої правоти.
4
Зверніть увагу, ви можете повернути товар навіть, якщо він втратив товарний вигляд і носить сліди використання, у вас немає товарного (касового) чека (його копія повинна знаходитися в магазині) або відсутній оригінальна упаковка. Повернення пральної машини також можливий у випадку, коли вона куплена під час рекламної або спеціальної акції зі знижкою.
5
При купівлі техніки через інтернет, ви вправі повернути її впродовж 7 днів після операції. Але при цьому мають бути збережені споживчі властивості виробу і не порушений товарний вигляд. Для повернення грошей або заміни пральної машини вам потрібно написати претензійний лист з повідомленням. Протягом 10 днів з моменту отримання листа продавець зобов'язаний повернути гроші від її продажу.
6
Якщо продавець відмовляється міняти або повертати гроші за товар, звертайтеся в Товариства захисту споживачів, Федеральну службу з нагляду у сфері захисту прав споживачів, Госторгинспекцию або суд. У більшості випадків закон стоїть на боці споживачів, і існує велика ймовірність, що ви виграєте справу.
Купуючи побутову техніку, кожна людина сподівається, що вона прослужить йому довгі роки. Але так відбувається далеко не завжди - досить часто в техніці відразу після покупки з'являються дефекти і несправності, і власник намагається повернути зламаний товар в магазин. Іноді співробітники магазина йдуть назустріч покупцеві і міняють несправний товар на новий, але буває так, що в магазині відмовляються приймати товар назад. Що робити, якщо ви придбали пральну машину , але вона зламалася до закінчення гарантійного терміну, і ви хочете її повернути?
Інструкція
1
В першу чергу, ви повинні знати, які товари не підлягають поверненню та обміну - це електропобутові прилади, фотоапаратура, телефони, музичні інструменти та інше подібне обладнання, в якому немає несправностей. Якщо пральна машина не має недоліків і відповідає всім вимогам якості, ви не можете повернути її, щоб поміняти на модель іншої фірми або іншого кольору.
2
Якщо ж в пральній машині були помічені серйозні технічні недоліки, ви можете повернути її або обміняти на аналогічний товар. Під серйозним технічним недоліком розуміється невиправна поломка, що вимагає витратного ремонту і перешкоджає нормальному використанню пральної машини.
3
Якщо товар функціонує, але проте, має невеликий недолік (наприклад, занадто галаслива прання), який вам не подобається, ви можете здати товар в гарантійний ремонт, і в даному випадку повернення товару в магазин буде неможливим. Повернути машину назад у магазин ви можете тільки в тому випадку, якщо вона взагалі не виконує своїх функцій по причині несправності.
4
Крім технічних дефектів, в техніці зустрічаються і фізичні дефекти. Такі дефекти ви повинні ретельно перевіряти прямо в магазині, після покупки пральної машини і підписання паперів. Якщо на машині присутні відколи й вм'ятини, вам поміняють її, але якщо ви помітите дефекти вже вдома, то довести, що вони не стали наслідком невдалої експлуатації машини, не вдасться.
5
Якщо співробітники магазина відмовляються прийняти несправний товар назад, ви можете продемонструвати їм список законодавчо дозволених для обміну та повернення товарів, а також аргументувати законодавчо своє бажання отримати за несправний товар гроші, якщо вас не влаштовує обмін пральної машини на аналогічну за вартістю модель.
6
Намагайтеся не втрачати документи на покупку побутової техніки - якщо у вас не буде чека або ордера, що підтверджує факт покупки пральної машини в даному магазині, ви можете зіткнутися з труднощами в поверненні товару.