Як взяти кров з пальця.

Кров з пальця сьогодні беруть по-різному. У деяких платних медичних лабораторіях - тонкими автоматичними голочками, але в переважній більшості лікувальних установ кров з пальця беруть за допомогою старого доброго металевого «пера». У цьому випадку, при необережному або неправильному з ним зверненні, довго загоюються ранка і хворобливі відчуття на тривалий термін вам людині гарантовані.
Вам знадобиться
  • Голка Франка, перо Дженнера, голка від шприца або звичайна голка, засоби для стерилізації, 1% розчин сулеми або 96% етилового спирту, пастеровская піпетка або піпетка для РОЕ.
Інструкція
1
Протріть свої руки 1% розчином сулеми або 96% етилового спирту. Простерилизуйте інструмент, яким ви будете наносити укол. Якщо він одноразовий і знаходиться в спеціальній упаковці, то потрібно його застосовувати відразу по витяганні.
2
Візьміть безіменний палець хворого і протріть місце уколу ватою зі спиртом і ефіром. Зачекайте кілька секунд, поки волога випарується, а шкіра стане сухою.
3
Після цього зафіксуйте палець хворого, взявши його за крайню фалангу своїм великим і вказівним пальцями лівої руки, а правою рукою щільно притисніть до пучки голку Франка перпендикулярно до поверхні шкіри і натисніть на курок. Або, якщо ви виробляєте укол пером Дженнера (або голкою від шприца), щільно затисніть його між вказівним і великим пальцями правої руки і, поставивши перпендикулярно до місця уколу, натисніть, проколів шкіру на необхідну глибину.
4
Зітріть першу краплю крові шматочком стерильної вати. Потім дочекайтеся наступного або трохи натисніть на кінчик пальця хворого, так, щоб вона витекла з ранки.
5
Наклонно підставте до місця уколу пастерівську піпетку або піпетку для РОЕ так, щоб кров вільно в неї надходила. Якщо крові надходить недостатньо, ще раз натисніть на палець хворого, але не робіть цього занадто сильно, тому що разом з кров'ю з рани потече лімфа, яка утруднить подальший аналіз.
6
Тепер прикладіть до місця уколу шматочок стерильної вати і скажіть пацієнта затиснути її іншим пальцем. Якщо кровотеча не припинилося, накладіть на палець маленьку давить.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TM-wQuw2vPk
Зверніть увагу
Безіменний палець проколюють, тому шкіра на ньому найтонша з усіх пальців.
Корисна порада
Якщо на пальці пацієнта є сліди від недавнього забору крові, то краще всього не дратувати знову цей же палець, а проколоти другой.Укол слід робити різким рухом, щоб не розпорювати шкіру, а проколоти ее.Не докладайте силу: вам потрібно проколоти шкіру лише на 1,5 мм, а максимально - на 3.