Як вибрати скатертину.

Одним з неодмінних атрибутів сервірування столу є скатертина. Без скатертини і застілля не застілля, і свято не свято. Скатертина прикрасить трапезу, внесе різноманітність в інтер'єр, зробить стіл більш ошатним. Проте в кожному окремому випадку доречні різні скатертини.
Інструкція
1
Скатертина, якою ви щодня застеляєте стіл для обіду або вечері всієї родини, повинна бути практичною, не надто помітною і добре витримує часті прання. Подумайте про скатертини, наприклад, з картатим малюнком.
2
Для романтичної вечері при свічках, урочистості, ювілейного бенкету вибирайте скатертину кипенно-білого кольору або з легким кремовим відтінком. Вона підкреслить урочистість моменту і послужить прекрасним фоном для святкового порцеляни, кришталю, квітів і свічок. Особливо розкішно виглядає біла скатертина, прикрашена вишивкою, точно потрапляє в тон серветкам.
3
Якщо стіл сервірують до дитячого свята, віддавайте перевагу скатертини, виконаної в яскравих веселих барвах. Ідеально, якщо вона буде ще і практичною (наприклад, з тефлоновим покриттям).
4
Для чаювання вибирайте практичну скатертину з класичним малюнком. Вона зробить застілля ще більш затишним і душевним, а вазочки із золотистим печивом і рубіновим варенням на ній будуть виглядати більш апетитно.
5
Пам'ятайте, що для різних випадків необхідні скатертини з різних тканин. Для щоденної сервіровки добре підходять скатертини з тефлоновим покриттям, бавовняні скатертини. Для особливих випадків використовуйте скатертини з шовку, жаккарда, льону, камчатниє скатертини.
6
Не забувайте про важливому моменті: колір скатертини повинен гармоніювати з кольором посуду. Біла посуд «загубиться» на яскравій квітчастій скатертини, а вишукано розписаний сервіз буде виглядати дуже дивно на скатертини з бавовняної тканини зі скромним картатим або фольклорним малюнком.
7
Правильно підбирайте розмір скатертини. Для того щоб стіл виглядав вишукано, скатертина повинна звисати з його країв на 20-25 сантиметрів. Якщо ця відстань менше, то стіл виглядає неохайно, більше - гостям буде незручно.
8
Не бійтеся експериментів. Застеліть стіл асиметрично двома контрастними скатертинами (наприклад, синьою і жовтою), використовуйте серветки контрастного кольору. Головне - пам'ятайте, що скатертина повинна «працювати» на всю сервіровку.