Як відремонтувати підсилювач.

Якщо підсилювач звуку раптово перестав функціонувати, швидше за все, справа тут у пошкодженні звукової котушки акустичної системи або в неякісної збірці. Навіть якщо ви і не знавець основ радіотехніки, відремонтувати підсилювач зможете самостійно.
Вам знадобиться
  • - паяльник з припоєм;
  • - теплопровідна паста;
  • - тестер;
  • - лупа.
  • - набір викруток.
Інструкція
1
Вимкніть всі акустичні системи, мережеве живлення і сигнальні дроти від підсилювача, зніміть його зі стійки для апаратури. Подбайте про освітлення.
2
Зніміть нижню і верхню кришки підсилювача - підходящої викруткою викрутити кріпильні болти, після чого акуратно демонтуйте обидві кришки.
3
При необхідності очистіть від пилу внутрішній простір пристрою за допомогою пилососа.
4
Огляньте плати підсилювача. Скористайтеся лупою, щоб розгледіти навіть найдрібніші деталі.
5
Насамперед, перевірте трансформатор блоку живлення. Скориставшись тестером, перевірте напругу на всіх висновках обмоток трансформації, починаючи з силового діодного моста. Якщо все гаразд, перевірте і замініть, якщо знадобиться, мережевий запобіжник.
6
Увімкніть підсилювач, потім знову виміряйте напругу на вході діодного моста. У разі відсутності останнього, Випаяти діодний міст. Перевірте цілісність діодів за допомогою тестера. Якщо потрібно, замініть міст.
7
Перед впаивание нового діодного моста переконайтеся в справності вихідних транзисторів підсилювача і відсутності замикання їх корпусів на радіатор. Виявивши несправні транзистори, замініть їх. У разі необхідності демонтуйте справні деталі з радіатора, після чого змонтуйте їх назад, використовуючи слюдяні прокладки. Щоб поліпшити відведення тепла на радіатор, змастіть їх теплопровідної пастою.
8
На черзі перевірка деталей підсилювача потужності. Коли пошкоджуються вихідні транзистори, разом з ними часто страждають і маленькі резистори, що з'єднують транзистори з попереднім каскадом підсилювача.
9
Електроди конденсаторів блоку живлення не повинні бути між собою замкнутими накоротко. Перевірте це.
10
Переконавшись у відсутності коротких замикань по годує шинам, несправних елементів вихідного підсилювача, встановіть на місце діодний міст, мережевий запобіжник, після чого зробіть пробне включення. Якщо несправних деталей немає, підсилювач відразу буде готовий до роботи.
11
Встановіть нижню і верхню кришки на свої місця, перевірте опір динаміків, яке повинно відповідати значенню в паспорті пристрою. Переконавшись у справності акустичних систем, підключайте до пристрою мережеве живлення, сигнальні дроти і колонки.