Як навчитися відчувати людей.

Великі літературні твори і навколишнє суспільство вчать ставитися до ближніх з розумінням, турботою, співпереживанням. Це важливо і в ділових переговорах, і в сімейному спілкуванні. Той, хто вміє відчувати співрозмовника, здатний дивитися на ситуацію з точки зору іншої людини, що важливо для встановлення гармонії у стосунках.
Інструкція
1
Читайте книги великих письменників. Класики описують переживання людей, що жили в різні епохи. Письменник дозволяє заглянути в душу людини, приміряти його почуття, емоції, поглянути на світ його очима.
2
Дивіться серйозні фільми. Шукайте НЕ розважальні відеопрограми, а кіно про моральність, цілях, ідеалах. Фільми такої спрямованості створювали в минулому столітті, коли країна піднімалася з руїн у повоєнні роки. Від людей був потрібний самовіддану працю, підтримка, взаємовиручка. Якщо не вникати в ідеологічну складову, можна багато чому навчитися у героїв кінострічок.
3
Слухайте дітей. Ніщо не замінить живого спілкування, тому частіше зустрічайтеся з людьми. Діти відчувають фальш, обман, вимагають справедливості, прямо говорять про потреби, бажаннях, мріях. Слухайте, як вони оцінюють вчинки, до чого прагнуть, як грають. Людина, яка не розуміє дітей, багато чого не збагнув у житті.
4
Прислухайтеся до старших за віком. Менше говоріть, більше вникати в події з людьми. Старше покоління не настільки дурне і відстале, як сприймається молоддю. Літні люди говорять не тільки про болячки і ліках. Шукайте серед них мудрих і вбирайте інформацію, як губка. Багато чого передається на невербальному рівні, тому потрібно вникати і не поспішати.
5
Дивіться на однолітків з боку. Подумайте, як оцінили б їх переживання, вчинки, мрії люди старшого покоління і діти.
6
Відвідуйте людей, що знаходяться в незвичайних обставинах. Можна відвідати лікарні, в'язниці, інтернати, гуртожитки, клуби, музеї, п'ятизіркові готелі, ресторани, біржі, кладовища, церкви. Спілкуйтеся з тими, хто пережив щось недоступне вам. Спостерігайте, який відбиток це наклало на їх образ думок.
7
Спілкуйтеся з тими, хто прагне до великих цілей. Знайдіть спосіб познайомитися зі спортсменами, музикантами, вченими, бізнесменами, політиками, лікарями. Різнобічний погляд на світ допоможе сприймати людей інакше, що підвищить чутливість до їх емоціям, переживанням, почуттям.