Як зробити квашену капусту. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Квашение - найвідоміший спосіб переробки капусти для використання взимку. В приготовленої таким способом капусті зберігаються корисні речовини свіжого продукту. Лікувальні властивості квашеної капусти обумовлені дією корисних бактерій. Вітаміни, що містяться в капусті (провітамін А, тіамін, рибофлавін, вітаміни В3, В6, К, С) зберігаються при квашенні практично повністю. Додають квашену капусту в домашні салати та вінегрети, використовують для приготування щей і начинки для пирогів.
Вам знадобиться
    • капуста - 10 кг;
    • морква - 300 г;
    • сіль - 250 г;
    • лавровий лист;
    • перець духмяний горошком.
Інструкція
1
Виберіть для квашення великі качани капусти пізніх сортів. Зніміть верхні, покривні, листя. Якщо на них немає ушкоджень і слідів гнилі - Hе викидайте їх. Ними можна перекласти нарізану капусту, а взимку зварити з них щі. З таких листя, їх ще називають «сірою капустою», виходять найсмачніші щі.
2
Наріжте капусту за допомогою гострого довгого ножа або спеціальної шинкування. Смужки правильно нашаткованої капусти повинні бути подібними за розміром, шириною 3-5 мм. Почистіть моркву, наріжте її соломкою або натріть на крупній тертці.
3
Підготуйте посуд. Традиційно капусту квасили великими обсягами в дубових або липових бочках. Якщо такої у вас немає, то візьміть емальовану каструлю або відро. Обдайте посуд окропом і укладіть на дно цілі капустяні листки.
4
Нашинкованную капусту і моркву покладіть в широкий емальований таз і перетріть із сіллю до появи соку. Додайте лавровий лист, запашний перець і перекладіть у підготовлений посуд. Укладайте капусту якомога щільніше, накрийте цілими капустяним листям і лляною серветкою, поверх якої покладіть дерев'яний круг за розміром посуду. А вже на нього - гніт. Замість дерев'яного кола можна використовувати плоску тарілку.
5
Помістіть посуд з капустою в прохолодне місце (від 15 до 20оС). Для того щоб процес бродіння проходив рівномірно, двічі в день проколюйте капусту дерев'яною паличкою. Це робиться для видалення утворилися газів. Регулярно промивайте тканинну серветку.
6
Після того як процес бродіння закінчиться і капуста осяде, переставте посуд з квашеною капустою в прохолодніше приміщення для зберігання. Якщо все зроблено правильно, то капуста може зберігатися до пізньої весни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DGpMLQtLUl0
Зверніть увагу
Для отримання 10 кг квашеної капусти необхідно не менше 15 кг свіжої.
Корисна порада
Капусту можна квасити разом з яблуками. Для квашення вибирайте тверді яблука пізніх сортів без будь-яких ушкоджень. Після використання капусти, розсіл не виливайте, в ньому цінного вітаміну С не менше, ніж у самій капусті. Його можна використовувати замість оцту для заправки салатів.