Як обштукатурити будинок. Як штукатурити цегляний будинок.

Зовнішнє оштукатурювання будівель переслідує дві мети: захист стін будинку від атмосферного впливу і надання їм декоративних властивостей. В одних випадках воно є необхідним - якщо матеріал, з якого складені стіни, вимагає захисту від безпосереднього контакту з водою (блоки з ніздрюватого бетону, наприклад). В інших - здійснюється виключно з метою поліпшення зовнішнього вигляду будинку. Декоративна штукатурка здатна перетворити вигляд вашого будинку, надавши йому неповторний шарм і оригінальність.
Вам знадобиться
  • - штукатурний розчин;
  • - набір інструментів для кам'яних і штукатурних робіт (кельма, кирочка, напівтерток, терка, кисть і пр.);
  • - схил;
  • - шнур;
  • - цвяхи.
Інструкція
1
Очистіть стіну від пилу і бруду, видаліть напливи розчину. Якщо матеріал стіни гладкий (цегла, наприклад) зробіть на стіні насічку зубилом з молотком, сокирою або болгаркою зі спеціальним кругом. Глибина насічки повинна бути близько 5 мм, відстань між прилеглими штрихами - близько 50 мм. Під час цієї роботи користуйтеся окулярами і респіратором.
2
Встановіть маяки з одночасною вивірянням стін (термін «вивірка» означає перевірку вертикальності). Забийте цвях у верхній правий кут стіни таким чином, щоб довжина його виступаючої частини дорівнювала товщині штукатурного шару (15-20 мм). Забийте цвях в нижній правий кут, скоригувавши становище його головки по схилу, прикладеному до голівки верхнього цвяха. Виконайте ту ж операцію з лівою стороною стіни. Таким чином, головки цвяхів, забитих по кутах стіни, опиняться в одній вертикальній площині, яка повинна стати поверхнею штукатурного шару.
3
Встановіть по всій поверхні стіни маяки з густого розчину або з цвяхів, відкорегувавши їх висоту по шнуру, натягнутому між цвяхами, встановленими в кутках. Кількість маяків залежить від ступеня вашого професіоналізму, чим він нижчий, тим більшим воно має бути. В нормі відстань між маяками приймається 100-150 см.
4
Замісити штукатурний розчин або придбайте готовий. Кращим вважається вапняно-цементний розчин. Присутність в ньому вапна надає йому пластичність і сприяє збереженню технологічних властивостей протягом відносно тривалого часу. Можна приготувати розчин і на одному цементі, однак він буде менш пластичним і швидше втратить здатність до укладання. Співвідношення компонентів у вапняно-цементному розчині становить 1: 1: 6 (вапно - цемент М400 - пісок), в цементному - 1: 4 (цемент М400 - пісок).
5
Накладіть попередній шар штукатурки. Якщо стіна суха, змочіть її водою. Накидайте розчин на стіну кельмою, витримуючи необхідну товщину шару (по висоті маяків). Накидання робиться легким кистьовим рухом, не дуже сильним і не дуже слабким. Потрібно пристосуватися виконувати такі рухи, щоб розчин потрапляв в потрібне місце і щільно прилипав до стіни. Накидавши площа близько 1 м ?, Вирівняти поверхню штукатурки напівтерком по маяках. При необхідності додавайте розчин в тих місцях, де його виявилося мало, і прибирайте в тих, де утворився надлишок.
6
Повторюйте цикл «наброс-вирівнювання» до тих пір, поки не виявиться заштукатурені вся стіна. Оформлення кутів будинку проводиться за допомогою оструганной дошки, притиснутою до однієї стіни таким чином, щоб її кромка була на рівні маяків іншої стіни.
7
Коли оштукатурювання стіни буде закінчено, наріжте кельмою на її поверхні хвилеподібні лінії глибиною близько 5 мм і відстанню один від одного 40-50 мм. Вони потрібні для щільного зчеплення з поверхнею оздоблювального шару, який належить укласти в подальшому. Протягом тижня по кілька разів на день змочуйте стіну водою і прикривайте її мішковиною, пергаміном або чим-небудь подібним для захисту від сонячних променів і вітру.
8
Через 1-1,5 тижні нанесіть обробний (декоративний) шар штукатурки. Його товщина повинна становити 5-15 мм. Склад декоративної штукатурки з утримання піску і сполучних повинен бути приблизно таким же, як і попередньої суміші. Крім цього, в нього додаються фарбувальні пігменти і різні компоненти (мармурова крихта, осколки скла, гравій певної фракції і пр.) Для отримання необхідного зовнішнього еффекта.Поверхность декоративної штукатурки може бути гладкою (після затирання) або рельєфною (набризганной, штампованої, нарізаною, накатаній і т.п.). Можна зробити імітацію під декоративні камені. Для кожного випадку мається своя спеціальна технологія. Потрібно визначитися з тим, що вам потрібно, і слідувати її вимогам.