Як застосовувати гірчичники.

Найчастіше гірчичники застосовують в лікуванні простудних захворювань. А між тим, зігріваючий і дратівливий ефект гірчиці здатний принести полегшення і при інших хворобах. Але щоб від цієї процедури отримати дійсну користь, необхідно знати, як застосовувати гірчичники.
Вам знадобиться
  • - гірчичники.
Інструкція
1
Для лікування і профілактики бронхіту, плевриту, пневмонії, тривалого кашлю ставте гірчичники на область грудної клітки і спини. Для цієї процедури не потрібно спеціальної підготовки шкіри, яка повинна бути лише чистою, сухою і без ознак місцевого подразнення або запалення (без гнійничкових висипань і пошкоджень).
2
Візьміть стандартні аптечні гірчичники з сухим шаром гірчиці. Змочіть листок в теплій (40-50оС) воді і прикладіть гірчицею до шкіри. Накрийте рушником або пелюшкою і зафіксуйте хусткою або бинтом. Час процедури індивідуально і залежить від місцевої шкірної реакції на гірчичник. Але найчастіше вона не перевищує 10 хвилин. Але якщо відчуття печіння з'явилося значно раніше - зніміть гірчичник і протріть шкіру теплою водою. Надіньте теплий одяг і не менше 30-60 хвилин знаходитесь в теплі, наприклад, під ковдрою. Тому краще виконувати процедуру перед сном.
3
Для дітей до 3-х років краще застосовувати гірчичники ізольовані (в вощеної папері) або використовувати прошарок паперової серветки (тканини) між гірчичником і шкірою малюка, оскільки вона більш сприйнятлива до подразнення і зігріваючий ефект від гірчичників в підсумку може не наступити. В якості альтернативи можете ставити малюкові сухий гірчичник на грудну клітку. Так він буде довше надавати зігріваючу дію. І як тільки малюк почне вередувати і плакати, зніміть гірчичник, протріть шкіру теплою водою і рослинним маслом.
4
Застосовувати гірчичники можна і при м'язовому болю. Вони прекрасно улучают кровопостачання, знімають больові відчуття, усувають запальні процеси і розсмоктують ущільнення. Спосіб їх постановки аналогічний описаному раніше.
5
При гіпертонії ставте гірчичники на область потилиці, серця і литкового м'яза. У той же час не робіть гірчичні ножні ванни при варикозному розширенні вен, серцево-судинних захворюваннях, гіпертонії і хворобах нирок. Їх більш виражену дію в поєднанні з гарячою водою може привести до загострення хвороби.