Як вирізати акапелло.

Напевно при прослуховуванні караоке ви замислювалися про те, як власне виходять караоке-версії пісень, тобто «мінусовки». Відповідь, здавалося б, простий - потрібно вирізати вокал. Однак на практиці здійснити це набагато складніше. Є треки для караоке, які спочатку були створені «мовчазними». Вони зазвичай мають midi-формат, досить простий і не дуже виразно звучить. Другий спосіб створення «мінусовок» - це зведення до мінімуму чутності вокалу у повноцінній пісні. Це можна здійснити за допомогою спеціальних програм, наприклад, Adobe Audition.
Вам знадобиться
  • - ПО Adobe Audition.
Інструкція
1
Вам потрібен плагін, який називається Center Channel Extractor. Якщо у вас одна з останніх версій Adobe Audition, вам не доведеться качати плагін окремо - він вже включений в стандартний пакет програми. Варто відзначити, що ідеальної якості звучання «мінусовки» ви домогтися навряд чи зможете, тому як при створенні пісень, під час запису вокальної партії, звукорежисери користуються різними ефектами.
2
Отже, відкрийте Adobe Audition, потім перетягніть за допомогою затиснутої лівої кнопки миші, наведеної на ярлик виконавчого файлу, в вікно програми обраний для створення «мінуса» трек. Другий варіант - клікніть меню File, після чого виберіть пункт Open. Виберіть в віконці аудіофайл і клікніть по кнопці «Відкрити». Коли пісня завантажиться, клікніть по меню Effect, потім по пункту Stereo Imagey, після чого виберіть Center Channel Extractor. Відкриється віконце обраного плагіна. У ньому вам потрібно буде зробити відповідні настройки, про які буде сказано нижче.
3
Extract Audio From - тут вам потрібно вказати параметр вилікування. Голос може виходити з центрального, лівого або правого каналу (колонки) або з сабвуфера. Є й можливість вибору свого варіанту.
4
Наступна опція - Frequency Range. Тут вкажіть діапазон відтворюваних вокалістом частот. Якщо ви не розбираєтеся в частотах, просто виставте значення Male для чоловічого голосу або Female - відповідно, для жіночого. Щоб вибрати своє значення, клікніть по пункту Custom, після чого вкажіть початкове, а також кінцеве значення частот.
5
В опції Center Channel Level ви можете пересунути повзунок, що визначає рівень гучності голосу, на потрібне значення. Виставляється воно в децибелах (dB), а рекомендується виставляти значення десь в діапазоні від -40 до -50 dB.
6
За допомогою зміни цих налаштувань ви можете отримати непогану «мінусовки». Якщо якість вас все ж не влаштовує, спробуйте ще пооперіровать з настройками, тим більше що їх дещо більше, ніж було описано. Кожна пісня індивідуальна, тому і підхід тут потрібен теж індивідуальний. До речі, якщо якість для вас особливої ролі не грає, полегшите собі життя - клікніть по пункту меню Favorites і виберіть пункт з назвою Vocal Remove.