Як навчити дітей любити читати.

Діти, які багато читають, зазвичай домагаються в житті більшого. Але як же прищепити їм любов до читання? Зараз, коли є так багато різних розваг, таких як телевізор і відеоігри, багато дітей сприймають книги як обов'язок а не як задоволення. Але якщо ви зможете навчити їх любити читати, то передасте їм цінний дар, який допоможе їм у житті.
Інструкція
1
Зробіть читання сімейним заняттям. Вибирайте разом з дітьми нові книги в магазині або через Інтернет і читайте їх вечорами. Почніть з коротких казок і книг з віршами, а коли дитина буде готова сприймати інформацію частинами - переходьте до довгих книгам, які можна читати тижнями і місяцями. Підтримуйте цю традицію навіть тоді, коли він сам навчиться читати.
2
Після кожної казки або глави робіть паузу і обговорюйте прочитане. Запитуйте дитину, як він зрозумів, чому герої надійшли певним чином, що, як він думає, вони можуть зробити далі. Нехай і він запитує вас про щось. Навіть якщо ваша дитина вже виросла і воліє читати сам, знайомтеся з його книгами і продовжуйте обговорювати їх.
3
Вибирайте нові книги разом з дітьми. Запишіться в дитячу бібліотеку, ходіть разом в книжковий магазин або знаходьте цікаві книги в онлайн-магазинах. Часто в таких місцях можна подивитися книгу, поговорити з бібліотекарем або почитати відгуки покупців - користуйтеся разом такими джерелами, щоб вибрати те, що сподобається дитині.
4
Покажіть дітям, що існує багато заходів присвячених книгам. У магазинах проходять зустрічі з авторами та презентації книг, в бібліотеках - тематичні обговорення, в Інтернеті є сайти, де люди обговорюють прочитані книги, спілкуються з письменниками, роблять свої ілюстрації або фанфики - літературні твори «за мотивами» прочитаного.
5
Заохочуйте дітей читати, використовуючи для цього їх інтереси і хобі. Якщо ваш син захоплюється динозаврами - купуйте йому енциклопедії про динозаврів, а коли дочка почне завішувати стіни постерами з феями - принесіть їй книги та журнали про фей. Навіть якщо діти нічим особливим не захоплюються, то вони напевно дивляться кіно і мультфільми - запропонуйте їм почитати про Гаррі Поттера, Нарнію, Віні-Пуха.
6
Подавайте дітям власний приклад: читайте, коли у вас є вільний час. Коли ваші діти бачать, що ви читаєте для задоволення, обговорюєте книги з друзями, вони будуть ставитися до читання так само, як і ви.