Як випрямити лінолеум. Каквипрямітьлінолеумесліонпомялся.

Лінолеум - це покриття, яке використовують у передпокої, на кухні, у ванній - там, де досить часто доводиться робити вологе прибирання. Популярний він за рахунок високої зносостійкості і міцності, а настил його досить простий. Перш ніж приступити до укладання лінолеуму, його необхідно випрямити. Зазвичай зберігання, перевезення і продаж цього покриття здійснюють у туго скручених рулонах, тому при розстелянні його на підлогу утворюються хвилі, які слід розгладити. Є кілька способів вирівнювання лінолеуму.
Інструкція
1
Щоб вирівнювання лінолеуму проходило рівномірно, наріжте його на смуги, що відповідають розміру кімнати, розстеліть їх і дайте відлежатися до тих пір, поки хвилі не разгладятся. Це може зайняти досить багато часу, але кількість витрачених зусиль буде мінімально. По лінолеуму можна буде ходити, але не можна ставити на нього важкі предмети, т.к. вони можуть залишити відбитки.
2
Якщо вам необхідно заощадити час, то просто перекрутити рулон з лінолеумом лицьовою стороною всередину, в такому положенні він повинен перебувати кілька годин. Зверніть увагу на те, щоб внутрішній край до перемотування залишився внутрішнім і після неї, тоді вирівнювання пройде правильно. Якщо вам в магазині завернули лінолеум назовні виворітного стороною, то відповідно перекручувати треба виворотом всередину.
3
Коли лінолеум стелити треба відразу, є найшвидший спосіб його випрямлення - розгладження. Один край покриття закріпіть плінтусом. Візьміть широку довгу дошку, накладіть на неї вантаж, тепер кличте помічників і з їх допомогою рухайте дошку з вантажем до протилежної стіни. Біля стіни зупиніться і, не знімаючи вантажу, прикріпіть інший край лінолеуму. Після цього розгладьте поверхню покриття в перпендикулярному напрямку таким же способом.
Зверніть увагу
Температура в кімнаті, де ви будете стелити лінолеум, повинна бути не менше 18? С, а вологість 50% (плюс-мінус 10%). Процес розгладження треба проводити при тій же температурі і вологості. Якщо температура буде низькою, то влітку покриття може роздутися.
Корисна порада
Вирізаючи лінолеум, залиште зазор між ним і стіною пару сантиметрів, щоб покриттю було куди розпрямлятися. Потім ці щілини легко закриються плінтусами, а під лінолеумом не утворюється повітряних бульбашок.
Лінолеум - дуже практичний і при цьому недорогий матеріал. Для того щоб постелити це підлогове покриття в своїй квартирі, ви можете звернутися до фахівців або спробувати зробити це самостійно.
Вам знадобиться
  • - клей для лінолеуму.
Інструкція
1
Перш ніж стелити лінолеум, визначтеся з його розмірами і місцем розташування. Відразу після того як ви придбаєте потрібну кількість матеріалу, підготуйте поверхню підлоги: зніміть старе підлогове покриття і ліквідуйте залишки фарби (попередньо винісши з приміщення абсолютно всі меблі). Поверхня для настилу повинна бути абсолютно гладкою.
2
Перед укладанням лінолеуму вам буде потрібно його розправити. Розкатані аркуші матеріалу розкладіть в приміщенні так, як згодом має лежати все полотно. Залиште їх лежати в такому вигляді як мінімум на одну добу (а краще днів на 5). За цей період поверхню нового підлогового покриття стане рівною, а «хвилі» та інші деформації зникнуть назавжди.
3
Після закінчення зазначеного часу ви можете приступати до подальшої розкладці лінолеуму. Уважно огляньте підлоги приміщення: матеріал потрібно буде скроїти так, щоб він в точності повторював контур статі. Кроіте дуже уважно і акуратно так, щоб залишався невеликий запас, який можна буде надалі сховати під плінтус. Кроїти потрібно також з урахуванням наявних виступів в стінах, дверних прорізів і т.д.
4
Якщо для настилу ви придбали цілісний відрізок, розправляти лінолеум доведеться по мінімуму. Якщо ж у вашому розпорядженні два або кілька рулонів підлогового покриття, то в цьому випадку без швів не обійтися. Зістикуйте між собою два шматки матеріалу так, щоб поверхня при цьому не «зморшки». Щоб зафіксувати і загерметизувати шви, придбайте спеціалізований клей. Він надійно скріпить складові лінолеумного пласта.
5
Розкладаючи цей матеріал, будьте уважні, акуратні і терплячі. Тоді у вас все вийде на «відмінно»!