Як організувати торгівлю одягом.

Торгівля одягом притягує багатьох підприємців своєю уявною простотою. Дійсно, цей бізнес не найважчий. Однак і в ньому чимало труднощів. В першу чергу це велика конкуренція, особливо у великих містах, а також сильна залежність від моди.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся організувати продаж одягу, то досвід роботи продавцем або менеджером в магазині зіграє вам на руку. Адже ви вже знаєте роботу магазину зсередини, уявляєте запити покупців. Якщо подібного досвіду у вас немає, то проаналізуйте роботу декількох магазинів, хоча б з точки зору покупця, візьміть собі на замітку зручні магазини, особливості інтер'єру і т.д.
2
У торгівлі одягом досить багато ніш, але постарайтеся вибрати одну, а не розпилюйтеся. Для невеликого магазину, чим більш вузьке спрямування і менше конкурентів, тим краще. При складанні концепції магазину продумайте назву, воно повинно бути незабутнім, стильним і витриманим.
3
Як тільки ви визначитеся з напрямом торгівлі, знайдіть постачальників товару і якісний товар, що задовольняє вимогам вашій концепції. Постачальників можна знайти на ярмарках, виставках, в інтернеті. Якщо вас зацікавив конкретний товар, знайдіть через інтернет його виробників і зв'яжіться з фірмою-постачальником. Виберіть кілька подібних компаній, вивчіть умови роботи з кожною, а потім вже укладайте договори з 2-3 з них.
4
Що стосується торговельної площадки, то краще візьміть в оренду приміщення, яке буде розташовуватися в торговому центрі або окремо на так званій «торговій вулиці», де по сусідству вже є магазини одягу та взуття. Вибравши приміщення, визначитеся з інтер'єром. Якщо дозволяють фінанси, то краще зверніться до дизайнера, щоб він зробив магазин затишним і цікавим.
5
Займіться підбором персоналу. Якщо ви плануєте відкрити великий торговий відділ, то в залі повинно знаходитися два продавця, що працюють змінами, значить, в штаті має складатися чотири людини. Буде потрібно також адміністратор, але перший час його обов'язки може виконувати один з продавців зміни. Щоб мотивувати співробітників магазина на хорошу роботу, їх зарплата повинна складатися з окладу і премії, розрахованої виходячи з обсягу виручки.
6
Подумайте про рекламу магазину. Це може бути яскрава вивіска чи красива наклейка, якщо торгівля буде здійснюватися в торговому центрі. Постарайтеся стимулювати збут і залучення клієнтів. Для цього використовуйте подарунки, дисконтні картки та розпродажі.