Як налагодити відносини з учителем.

Часом відвідування школи стає важкою обов'язком, бо не складаються стосунки з викладачем одного з предметів. Найпростіше, звичайно, зробити винуватим вчителя: спеціально прискіпується, незаслужено ставить низькі оцінки. Ось і предмет стає нецікавим, і урок тягнеться довго. Але все-таки бажано знайти вихід і згладити конфлікт.
Інструкція
1
Спробуйте розібратися в ситуації, що склалася. Чи справді учитель винен чи це учень поводиться не зовсім правильно.
2
Дайте відповідь (тільки відверто) на наступні питання: - чи всі завдання виконує учень, - чи всі навчальні приналежності приносить на урок, - чи уважно слухає на уроці пояснення вчителя, - старається Чи розібратися в матеріалі, - не відволікається чи дитина під час уроку (грає в телефон, базікає з сусідом по парті), - чи не йде учень навмисно на конфлікт з учителем.
3
Відповідаючи на дані питання, зробіть висновок, про те, що або хто є джерелом конфлікту. Якщо на перші 3-4 питання відповідь "ні", то причина, швидше за все, в дитині. Якщо ж на перші чотири питання ви дали відповіді «так», а на останні питання - «ні», то причина конфлікту у вчителі.
4
Зрозумійте, що вчитель, як правило, - нормальна, адекватна людина, він в змозі прийняти той факт, що не всі його учні можуть легко оволодіти навчальним матеріалом з предмету.
5
Тому варто звернутися до нього за допомогою, він допоможе або пояснить матеріал ще раз, підкаже, що і як потрібно робити. Але якщо учень навмисно йде на конфлікт з учителем, заробляючи дешевий авторитет в очах однокласників, зриває уроки, то вчитель змушений захищати свою честь і відстоювати свою гідність. Правильний вихід в такій ситуації - визнати свої помилки і змінити свою поведінку.
6
Поговоріть з учителем. Так буває іноді, що викладач не любить учня, і з цим потрібно навчитися справлятися і жити. І потім - викладач не мама і не тато, і любити дитину не зобов'язаний. Але поважати повинен. І вчитель повинен вміти не показувати цю свою нелюбов до учня. Така професійна етика. Необхідно поговорити з викладачем, з'ясувати стосунки. І якщо у самого учня з якихось причин це не виходить зробити, то з учителем потрібно поговорити батькам.
7
Рекомендації для батьків: переконайтеся, що інформація про конфлікт учень - учитель об'єктивна, щоб не посилювати і без того складні взаємини. Подивіться завдання, оцінки, перевірте знання дитини, відвідайте уроки, поговоріть з однокласниками, з іншими вчителями. Будьте в курсі подій, що відбуваються - тільки так в бесіді з викладачем ви зможете знайти правильне рішення і налагодити стосунки.