Як виростити брусницю.

Вирощування брусниці в саду - справа не клопітка. Розміщувати рослину можна практично на будь-якій ділянці. Головне - створити для цієї ягоди умови, наближені до її природного середовища проживання - лісах і болотах.
Вам знадобиться
  • - тирса, стружка, кора, солома, пісок і т.д. (Для мульчування);
  • - суперфосфат і сірчанокислий калій;
  • - бордосская рідина;
  • - настій з кульбаби, тютюну і цибулиння.
Інструкція
1
Грядка для брусниці повинна знаходитися на рівному і світлому місці неподалік від води. Найкраще рослина росте і плодоносить на торф'яної або піщано-торф'яної грунті. Після визначення місця посадки глибоко Зоріть грядки і ретельно видаліть із землі всі бур'яни. Особливо старанно витягуйте коріння - саме вони найчастіше сильно заважають ягоді. Перед посадкою удобрите грунт подвійним суперфосфатом і сірчанокислим калієм.
2
Садові сорти брусниці розмножують живцями і пагонами. Висаджуйте юні рослини з контейнерів з грудками землі. Краще робити це навесні (ближче до початку травня), коли грунт відтане і прогріється. Розміщуйте кущики на відстані не менше 25 см один від одного. Після посадки землю навколо кожної рослини полийте для ущільнення і мульчируйте - присипте тирсою та стружкою (замість них можна використовувати кору, хвою, подрібнену солому, а також гравій і пісок).
3
Брусниця, коріння якої знаходиться близько до поверхні землі, не виносить ні застою води, ні посухи. Ягоду найкраще обприскувати 1-2 рази в тиждень, а в спеку -Додаткової поливати листя холодною водою.
4
Брусниця може постраждати від жуків-листоїдів і листокруток. Збирайте комах вручну або обприскуйте ягідні кущики настоями цибулиння, тютюну і кульбаби. Крім того, брусниця може захворіти екзабазідіозом (пагони і квіти рожевіють і розпухають) і іржею (листя покриваються рудими і коричневими плямами). Нездорові частини рослин відріжте і спаліть, а що залишилися кущики окропити однопроцентним розчином бордоської рідини або її замінниками.
Зверніть увагу
При хорошому догляді брусниця дає великий урожай через 3-4 роки після посадки.
Корисна порада
Зрізані пагони можна використовувати як живці для розмноження брусниці або як лікарська сировина (для трав'яних чаїв і т.п.).