Як штукатурити на сітку. Яку сітку під штукатурку стін.

Сітка покращує міцність штукатурки при вирівнюванні як обширних поверхонь, так і вузьких стиків між панелями або гіпрочнимі листами. Армування особливо важливо при проведенні робіт в нових будинках, які ще дають усадку, а також при ремонті в приміщеннях з дерев'яними перекриттями. Штукатурна сітка для внутрішніх робіт може бути металевою або з синтетичних волокон. Її вибір здійснюється при визначенні сфери застосування.
Вам знадобиться
  • - металева сітка;
  • - шурупи;
  • - олійна фарба;
  • - сітка з синтетичних волокон;
  • - кельму ;
  • - великий і маленький шпателі;
  • - малярський ніж;
  • - ножиці по металу;
  • - рулетка.
Інструкція
1
Металева сеткаІспользуйте металеву сітку при нанесенні товстого шару штукатурки від 3 см і більше. Таку сітку беруть для армування ще нічим не оброблених стін, тобто при голою кладці. Найчастіше в таких випадках використовують штукатурку на цементній основі, але можна взяти і гіпсову, тільки уважно прочитайте в інструкції, якою максимальною товщини може бути шар, чи підходить це вам.
2
Розкачайте рулон металевої сітки. Заміряйте рулеткою висоту стіни від підлоги до стелі. Розріжте сітку ножицями по металу.
3
Розправте сітку на попередньо загрунтованій стіні. Закріпіть її саморізами або цвяхами. Щоб сітка не корродировать, її необхідно повністю зафарбувати олійною фарбою. Не забудьте також ретельно промазати капелюшки цвяхів або шурупів. Сусідні смуги сітки повинні заходити один на одного мінімум на 10 см.
4
Зробіть штукатурний розчин. Перший шар суміші на металеву сітку можна накидати кельмою, а потім рівномірно розмазати шпателем, щоб не було горбів. Армування не дасть розчину стікати по голій стіні.
5
Дайте штукатурці повністю просохнути, тоді нанесіть другий шар. Накладайте розчин з відра маленьким шпателем на великий. Розподіляйте суміш рівномірно по всій поверхні стіни. Можливо, що вам знадобиться зробити ще третій шар штукатурки. Сітка не повинна проглядатися назовні. Просушуйте кожен проміжний шар.
6
Якщо ви добре вмієте штукатурити, то фінішний шар вам не знадобиться. А якщо розчин ліг на сітку не надто рівно, то після повного висихання суміші на стінах скористайтеся спеціальною фінішною шпаклівкою. Її можна буде підправити наждачним папером в місцях з нерівностями.
7
Сітка з синтетичних волоконІспользуйте сітку з синтетичних волокон всередині штукатурного шару або покривайте її розчином при вирівнюванні стін. Вона стійка до хімічних впливів, її легко монтувати без спеціальних навичок. Така сітка не проявиться іржавими плямами на поверхневому шарі, зіпсувавши вам шпалери або стелю.
8
Заміряйте рулеткою, на які шматки вам потрібно буде нарізати сітку. При монтажі синтетичної арматури на велику поверхню скористайтеся одним із способів. Сітку можна втиснути в свіжу штукатурку на стіні, а можна закріпити на стару суху штукатурку за допомогою будівельного пістолета. Дужки потрібно буде замазати масляної або акриловою фарбою, щоб на поверхня не проступила іржа.
9
Накладайте окремі шматки сітки один на одного не менше ніж на 10 см. Так ваша поверхня буде монолітною і міцною.
10
Вмонтуйте сітку в місцях стиків гіпрочних чи інших листів відразу на розчин. Або використовуйте спеціальну стрічку на липкій основі. Закріпивши, розмажте штукатурку рівномірно по всій поверхні сітки так, щоб вона не проглядала назовні.
11
Штукатурити по закріпленій сітці починайте з середини полотнища «ялинкою», немов ви доклали на стіну шпалери і виганяєте з-під них клей. Синтетичні сітки еластичні, тому тягнуться. Робіть все акуратно, не допускайте бульбашок з матеріалу для армування.
12
Просушите штукатурний шар. Уважно подивіться, щоб сітка ніде не стирчала назовні. Якщо буде необхідно, то в окремих місцях ще промажьте розчином.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=p9Si0MwdGEA