Як навчити самостійно одягатися.

До вступу в дитячий сад дитина повинна вміти не тільки ходити на горщик і їсти ложкою, але і самостійно одягатися. Після року діти люблять грати з одягом, особливо з дорослою, намагаються надіти взуття, шапки і шкарпетки батьків. А після 1,5 років можна починати навчання, як правильно одягати речі.
Інструкція
1
Дозволяйте дитині одягатися самому в ранньому возрастеКогда малюк проявляє перше бажання одягнутися самостійно, не перешкоджайте цьому. Нехай одягає те, що хоче, і не забувайте хвалити за його ініціативу.
2
Придбайте зручну одеждуПеред тим, як навчити одягатися самостійно дитини, виберіть ті речі, які він зможе легко приміряти. Одяг, навіть шкарпетки, повинні бути трохи вільними, горловина футболок і кофт не надто вузькими. Чим менше буде гудзиків і заклепок, тим краще.
3
Грайте в одягання-раздеваніеІгри особливо допомагають, коли дитина не хоче одягатися сам. Дівчаткам показуйте, як правильно одягатися, на ляльках, а хлопчикам - на м'яких іграшках. Приготуйте собі і дитині однаковий комплект одягу і показуйте, що за чим надягати.
4
не допомагайте дитині одеватьсяСначала нехай малюк пробує одягатися сам так, як може. Ви лише спостерігайте. Допомагайте йому в тому випадку, якщо він починає нервувати, що не може впоратися з одягом або тоді, коли він підійде до вас і попросить про це.
5
Чи не переодягайте відразу ж ребенкаЕслі ваше чадо одягається неправильно, то не поспішайте зняти з нього одяг і надіти її так, як треба. Виправляйте його «помилки» через деякий час.
6
Переходьте від легкого до більш сложномуРебенок повинен спочатку вміти надягати майки, труси, шорти, тапки, потім кофти без застібок і штани на гумці. Наступний етап - речі з липучками, гудзиками, блискавками, верхній одяг (куртки та комбінезони). Потім взуття на липучках. Зі шнурками можна не поспішати. З часом він сам навчитися їх зав'язувати.
7
Навчіть дитину, як правильно одеватьсяШтани, кофти, футболки і шкарпетки повинні мати малюнки на передній стороні, щоб дитина могла орієнтуватися, як саме йому надіти річ.
8
Виділяйте на одягання досить временіНе потрібно поспішати перед виходом на вулицю. Розраховуйте як мінімум півгодини на цей процес, щоб не нервувати і не закінчувати самим розпочате дитиною справу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KQO1JCZQPSU