Як пофарбувати ковзани.

З часом «робочі» ковзани - будь то екіпірування для фігурного катання або бігу - втрачають зовнішню привабливість, з'являються порізи, тріщини шкіри, потертості. Однак спортсмени не люблять міняти «пристрелять» взуття, а тому намагаються максимально продовжити їй життя і маскують недоліки ковзанів фарбуванням.
Вам знадобиться
  • мелкозернистая шкурка, ацетон або спирт, фарба автомобільна грунтувальна у вигляді аерозолю, емаль, малярський скотч.
Інструкція
1
зашкурена поверхню ковзанів дрібнозернистою шкіркою легкими круговими рухами. На носі коника шкурить потрібно рухом від себе, як би змітаючи частинки шкіри, так волокна при фарбуванні ляжуть в одному напрямку. Якщо боїтеся зіпсувати взуття, то можна і не шліфувати, тільки тоді буде видно деякі подряпини.
2
Потім знежирте оброблену поверхню, інакше фарба ляже нерівномірно. Скористайтеся м'якої неворсистою тканиною і протріть всі зачищені місця. Чи не просочуйте шкіру ацетоном, а лише протирайте.
3
За допомогою малярного скотча обмежте місце фарбування і нанесіть шар грунтовки. Ковзани не повинні стати мокрими від неї, при цьому верхній шар все ж повинен добре просочитися.
4
Зачекайте, поки грунтовка повністю не висохне. Не використовуйте фени, що не укладайте взуття на радіатори опалення. Сушіть в природних умовах при кімнатній температурі.
5
зашкурена поверхню шкіркою-нулевкой. Нанесіть фінальну фарбу. Тримайте балончик з аерозолем не ближче 20 см від поверхні, інакше патьоків вам не уникнути. Як правило, фарба лягає нерівномірно, але не варто відразу намагатися зафарбувати плями. Дайте ковзанам підсохнути - фарба розподілиться рівномірно, і стане видно, де потрібно підправити покриття. Наносити можна до чотирьох шарів, причому останній робіть на відстані 30-40 см - тоді аерозоль ляже рівно.
6
Зачекайте, поки фарба висохне, а потім видаліть скотч з ковзанів. Для того щоб ковзани придбали модний глянець, нанесіть один шар автомобільного лаку, через сорок хвилин можна нанести ще один шар. Якщо блиску виявиться недостатньо, то через годину можна покрити ковзани третім шаром лаку. Ось і весь процес фарбування ковзанів. Подряпини, потертості і обдерті шкарпетки більше не видно, а ваші ковзани виглядають як нові.