Як розібрати бойлер.

Бойлер - це потужний водонагрівач. В даний час агрегат дуже поширений. І це неспроста, адже він покликаний створити додатковий комфорт. Однак довговічність бойлера обумовлена правильним доглядом за ним, що має на увазі час від часу розбирати даний агрегат і виробляти його чистку.
Вам знадобиться
  • - відро;
  • - ключ;
  • - гумовий шланг;
  • - приклеивающиеся папірці;
  • - ручка;
  • - магнієвий анод.
Інструкція
1
Вимкніть бойлер з електромережі: розбиратися не знеструмлений агрегат заборонено!
2
Злийте воду з бака. Для цього перекрийте вентилі холодної і гарячої води. Підставте під бойлер відро і після цього відкрутіть за допомогою ключа шланг, що подає в бойлер холодну води, і зворотний клапан. Замість открученную шланга прикрутите гумовий шланг, кінець якого опустіть у відро. Шланг подачі гарячої води не чіпайте! Знайдіть на бойлері ще один кран (з його допомогою регулюється подача гарячої води з бойлера: якщо бойлером не користуються, то його, як правило, перекривають) і відкрийте його. Потім відкрийте кран гарячої води на кухні, після чого вода з бойлера почне надходити в підставлену відро.
3
Переконайтеся в тому, що вода вся зійшла: для цього подмімо в шланг, призначений для спуску води. Це дозволить упевнитися в тому, що в гумовому шлангу не утворилася пробка, що перешкоджає спуску води, а вода з бойлера вся скла.
4
Від'єднайте терморегулятор зі всієї електричної частиною. Щоб потім все легше було зібрати назад, на проводки можна наклеїти папірці з позначками, що і куди потрібно приєднати. Підставте під бойлер відро і відкрутіть болти металевої кришки: відкручуйте повільно і акуратно, щоб уникнути пошкодження прокладки. Дайте всієї залишилася в баку воді стекти у відро.
5
Акуратно очистіть внутрішню частину бака. Перевірте наявність усередині бойлера невеликого штиря - магнієвого анода, який за зовнішнім виглядом трохи схожий на зварювальний електрод. Якщо цього елемента немає або його довжина становить менше 15 сантиметрів, визначте діаметр різьби і прямуєте в магазин за магнієвим анодом. Встановіть придбаний елемент в передбачене для цього місце в баку, зберіть бойлер.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь граничну обережність, розбираючи електричну частину бойлера! Некомпетентні дії можуть спричинити серйозні ускладнення і тоді без професійної допомоги майстра-ремонтника не обійтися.
Корисна порада
Після чищення бака зберіть бойлер, підключіть його до води, не підключаючи при цьому до електромережі, і наповніть бак водою. Залиште бойлер з повним баком на добу, а після обстежте його, щоб переконатися, що ніде не тече. І лише тільки після цього підключайте електричну частину.
Щоб забезпечити заміський будинок гарячою водою використовують кілька видів пристроїв. Установка бойлера забезпечить значні переваги в отриманні необхідного обсягу гарячої води за одиницю часу.
Інструкція
1
Бойлер являє собою ємність з нагрівальним елементом. Цей апарат призначений для отримання гарячої води і працює в більшості випадків від електромережі або газу. Але є й такі агрегати, які для повноцінного функціонування використовують альтернативні джерела енергії: сонце, вітер, термальні води.
2
У чому перевага бойлера для приватного будинку? Гарячу воду в заміських будівлях, не підключених до системи центрального опалення і водопостачання, можна отримати за допомогою установки проточного водонагрівача, одноконтурного або двоконтурного котла, бойлера. Останні бувають з одним або двома теплообмінниками. Перевага цих апаратів у тому, що вони здатні забезпечити значно більшу кількість гарячої води, яку можна використовувати за одиницю часу. Такі водонагрівачі є накопичувальними ємностями, в яких підтримується задана власником температура рідини.
3
Де встановлюють бойлер? Ці апарати використовують в промислових і побутових цілях. Бойлери для виробництва відрізняються високою потужністю і більшою місткістю. Такі установки потрібні там, де необхідно забезпечити подачу гарячої води в цеху і споруди в будь промисловості, де потрібен безперервний потік рідини певної температури. Промислові водонагрівачі найчастіше бувають газові, твердопаливні, рідкопаливні або комбіновані. Використання електрики для роботи таких потужних установок нераціонально з причини його дорговізни.
4
Побутові водонагрівачі встановлюють у тих будинках і будівлях, де немає можливості підключення до центрального водопостачання. Це можуть бути дачі, заміські будинки, будівельні майданчики з розташованими на них приміщеннями для проживання робітників, придорожні кафе, готелі. Бойлер розміщують у спеціально призначеному приміщенні для монтажу апаратури опалювальної та водопровідної систем. Якщо ємність водонагрівача невелика, щоб уникнути втрати тепла і з метою економії палива (електроенергії) апарат монтують безпосередньо перед точкою розподілу води: на кухнях, у ванних і душових кімнатах, пральнях.
5
Виробники подбали про те, щоб ці водонагрівачі займали якомога менше місця в приміщенні. Тому вони найчастіше плоскі і мають витягнуту форму: прямокутну або циліндричну. Родині з 3-4 чоловік, що проживає на дачі або в заміському будинку, для того, щоб покрити необхідну потребу в гарячій воді, досить ємності об'ємом 50-80 л. Місце її установки вибирається виходячи з можливості найбільш раціонального використання теплоносія.