Як отримати бордовий колір. Які кольори треба змішати щоб отримати темно бордовий колір.

Спочатку бордовий - колір знаменитого французького вина, глибокий темно-червоний колір. Виконаний у таких тонах інтер'єр створює враження багатства і розкоші, він наводить на думку про міцний фінансовий стан господарів. Цей колір нерідко використовується і в одязі. Він не відноситься до розряду основних кольорів, тому отримують його за допомогою змішування інших фарб.
Вам знадобиться
  • - червона фарба;
  • - синя фарба;
  • - жовта фарба;
  • - палітра або посуд для змішування;
  • - буряк;
  • - оцет 3%;
  • - спирт або цукровий сироп.
Інструкція
1
Якщо в наборі акварельних фарб або гуаші не опиниться бордовою, візьміть червону. У невеликих наборах зазвичай бувають один-два відтінки цього кольору. З двох виберіть той, що потаємні. Акварельну фарбу розведіть з мінімальною кількістю води. Треба взяти зовсім крапельку, тільки щоб можна було набрати фарбу.
2
Бордовий, як і багато інших тони, буває теплим і холодним. Для холодного візьміть на кінчик пензля трохи синьої фарби. З двох відтінків краще теж взяти темний. Якщо взяти фарби в співвідношенні один до одного, вийде фіолетовий. Основний тон в бордовому - червоний, синього потрібно дуже мало. Змішайте фарби. Якщо колір вийшов надто темним, в акварель додайте води, а в гуаш - трохи білил.
3
Для отримання теплого бордового синій краще взяти посветлее (але не блакитний). Точно так же змішайте велика кількість червоної фарби з краплею синьої. Співвідношення має бути приблизно 4: 1. Для отримання теплого відтінку додайте трохи жовтої фарби.
4
Якщо вам потрібна бордова фарба для оформлення інтер'єру - оціните площу, яку належить зафарбувати, і свої можливості. Фарбу для того, щоб покрити невелику поверхню, можна зробити і самим. За основний колір візьміть червоний, причому виберіть достатньо темний відтінок. Поступово додавайте синій колір і ретельно перемішуйте до отримання бажаного кольору. Можна додати жовтого. Але не в якому разі не застосовуйте білила. Вони перетворять ваш бордовий в рожевий або ліловий.
5
Якщо потрібно багато фарби для покриття стін, краще звернутися в спеціалізований магазин. У фірмових магазинах можна просто вибрати потрібний колір по каталогу. Продавець змішає фарби в спеціальному автоматі. Збережіть чек. При нестачі фарби ви завжди зможете звернутися в той же магазин за новою порцією.
6
Для фарбування тканин і шерсті можна скористатися природними барвниками. На 3 кілограми буряків вам знадобиться 2 л слабкого оцту. Вимийте буряк і запарьте окропом або запечіть в духовці, щоб буряк розм'якла. Почистіть бульби і наріжте їх маленькими кубиками. Облийте буряк оцтом і поставте настоюватися на добу. Після цього відіжміть і зцідіть сік, потім випаруйте його до половини обсягу. Отриманий сік залийте рівним об'ємом цукрового сиропу або спирту. Цей барвник можна використовувати не тільки для тканини, але і як харчовий.