Як лікувати опік на слизовій. опік слизової рота термічний.

Опік слизової оболонки виникає при впливі на неї високої температури (окропу, пара) або хімічних речовин. Подібні травми часто трапляються у дітей, а й люди в зрілому віці від них не застраховані. Як лікувати опік на слизовій?
Інструкція
1
Першим ділом усунете вражаючий фактор. Якщо опік термічний, то промийте місце пошкодження холодною водою. Це зменшить біль і почервоніння. Якщо слизова оболонка постраждала від кислоти, луги або лікарських препаратів, необхідно багаторазово промити місце опіку проточною водою, щоб видалити всі залишки шкідливої речовини. Однак пам'ятайте, що якщо на слизову потрапила негашене вапно, то промивання категорично заборонено. В цьому випадку використовуйте примочку з 20% розчином цукру. Не можна терти пошкоджене місце при промиванні.
2
Подальше лікування залежить від характеру опіку. Термічне ураження викликає сильний біль і почервоніння слизової, а в тяжких випадках - утворення міхурів і виразок. Виникає небезпека вторинного зараження, тому, якщо рана знаходиться на слизовій оболонці рота, перед прийомом їжі застосовуйте антисептичні засоби. Щоб зменшити біль, перед їжею прополощіть рот 1% розчином новокаїну або іншого знеболювального. У важких випадках звертайтеся до лікаря.
3
Хімічний опік обробіть нейтралізуючим розчином. Якщо на слизову потрапила кислота, то допоможе мильний розчин, 2% розчин питної соди або палена магнезія з водою. Луг нейтралізуйте за допомогою 1% розчину лимонної або оцтової кислоти. Фенол видаляється за допомогою 70% спирту або касторової олії.
4
Надалі знеболюючі місце опіку при прийомі їжі і застосовуйте спеціальні мазі і креми для прискорення процесу загоєння, які продаються в будь-якій аптеці. До них відносяться мазь прополісу, масло обліпихи.
Корисна порада
Більшість хімічних опіків можна запобігти, особливо у дітей. Не залишайте в зоні доступу їдкі хімічні речовини, будьте уважні при роботі на кухні або в гаражі. Намагайтеся не зберігати вдома небезпечних хімікатів.