Як переварити лонжерон. Як зварити лонжерон на машині.

При дорожньо-транспортних пригодах часто деформуються лонжерони. Левова частка таких випадків припадає на передню частину кузова автомобіля. Сама деталь виконує функцію амортизаторів обсягу і підсилювачів бризговиков, капота і багажника. При її заміні або зварюванні технологія єдина, різниця лише в використанні інструменту і пристосувань.
Вам знадобиться
  • - зварювальний апарат;
  • - шліфувальна машинка;
  • - плазмовий різак;
  • - металевий шпатель.
Інструкція
1
Звільніть поверхню, що підлягає ремонту від деталей і вузлів двигуна, ходової частини та електрообладнання. Велика частина робіт по заміні і ремонту лонжеронів припадати на передню частину автомобіля.
2
Витягніть максимально пошкоджений лонжерон до початкового стану. Чи не відрізайте деформовану частину без витяжки. Це утруднить надалі ремонт інших частин кузова.
3
Візьміть газовий пальник і нагрійте місця зварювання деталей. Металевим шпателем зніміть покриття грунтовки, стрічку герметизації і звукоізоляцію.
4
Відріжте лонжерон. При заміні колісної арки її можна не відокремлювати від ремонтованої деталі.
5
відрихтуйте пошкоджені деталі кузова, які стикаються з лонжероном і підготуйте нову колісну арку.
6
Відріжте деталь нового лонжерона за розмірами старої. Для цієї операції застосуєте плазмовий різак або ручну ножівку. Підгонка новій частині буде легше, якщо зробити виріз косим. Поставте на місце передню панель і колісну арку.
7
Візьміть домкрат і встановіть його під лонжерон і закріпіть. Новий лонжерон з'єднайте з іншими деталями спеціальними зажимами. Використовуйте для точної установки напрямні шаблони.
8
Перевірте, щоб всі розміри співпали і зафіксуйте лонжерон в декількох місцях зваркою.
9
Приварите лонжерон в стик, використовуючи дугову зварку в середовищі захисного газу. Закріпіть за допомогою точкового зварювання колісну арку до передньої панелі і відремонтованої деталі. Зварювання повинна бути наскрізна, щоб забезпечити міцність з'єднання деталей.
10
Вирівняйте і відшліфуйте місця зварювання. Для цього використовуйте шліфувальну машинку. Місця, де лонжерон стикається з колісною аркою, обстукаєте молотком. Це дасть більш щільне зіткнення один до одного.
11
Нанесіть на поверхню покриття грунтовки, шумоізоляцію та герметезірующую стрічку.
Зверніть увагу
При зварюванні лонжерона пам'ятайте, що посилювати його не рекомендується. В цьому випадку він перестає амортизувати при ударі, що може привести до негативних наслідків.
Корисна порада
Вирізуйте лонжерон в місцях, які вказані виробником. Вони не можуть знаходиться в зонах поглинання удару і деформації.