Як відрізнити шкіру від дермантину.

Рівень виробництва штучних кожзаменителей так виріс, що навіть фахівцеві з досвідченим оком не завжди вдається відрізнити натуральну шкіру від штучного матеріалу. Якщо зовнішній вигляд кожзаменителей практично збігається з натуральними матеріалами, то якість і довговічність експлуатації набагато нижче. Купуючи виріб зі шкіри, хочеться впевнитися в його натуральності, не довіряючи словами продавця.
Інструкція
1
Подивіться на виворіт вироби - на ньому має стояти штамп. Штамп з зображенням ромба - для штучної шкіри, а зображення знака, що імітує обриси знятої шкурки - для шкіри натуральної.
2
Знайдіть у виробі будь-який відкритий зріз матеріалу і уважно огляньте його. Кожзаменители мають в більшості випадків тканинну основу, про що говорить наявність ниток на необробленому зрізі, на зрізі натуральної шкіри цього немає.
3
Капните на передбачуване виріб зі шкіри водою. Якщо вода вбралася, і мокре місце стало темніше порівняно з несмоченной поверхнею, то це - натуральна шкіра, якщо крапля залишилася на поверхні - штучна.
4
Пощупайте полотно, натуральна шкіра має ділянки невеликих потовщень, так як шкура тварин має нерівномірну структуру.
5
Покладіть матеріал між долонями. Натуральна шкіра буде нагріватися і збереже тепло деякий час, штучна шкіра залишиться холодною.
6
Розтягніть шкіру руками і уважно придивіться: на натуральному матеріалі по всій поверхні лицьового боку, крім ліній і «зморшок» будуть добре видні маленькі точки росту волосся, як уколи шпилькою. На шкірозаміннику таких точок точно не буде. Хоча деякі виробники, намагаючись імітувати натуральну шкіру, наносять на матеріал крихітні отвори, але вони розташовані досить рівномірно, так як робить це автоматичний перфоратор.
7
Проткніть шкіру голкою середньої величини. Штучна шкіра протикається легко, і отвір виходить з рівними краями. Натуральна шкіра може зовсім не піддасться або її можливо буде проткнути із застосуванням великої зусилля.
8
Підпаліть шматочок шкіри сірником або запальничкою. Шкірозамінник почне плавитися, і з'явиться запах паленої гуми. Натуральна шкіра не загориться, але може стиснутися або зменшитися в розмірах, з'явиться запах підпалені волосся або вовни.
9
Самим нешкідливим способом визначити виготовлено виріб з натуральної шкіри або дермантина залишається запах вироби, хоча ніхто не зможе описати, як пахне натуральна шкіра. Але головне, щоб вона не пахла різко хімікатами.
Корисна порада
В своїй більшості вищенаведені дії можна зробити, перебуваючи вже вдома після покупки придивилася речі. Адже навряд чи продавець дозволить вам капати на товар водою, проколювати його голкою або, тим більше, підпалювати.