Як оформити генеалогічне дерево.

Кожній людині цікаво знати, звідки він родом і ким були його предки. Відповідь на це питання дає гілку історії, звана генеалогією. Вивчивши історію своєї сім'ї, хочеться якимось чином впорядкувати і зберегти зібрану про родичів інформацію. Зробити це можна кількома способами, один з яких - оформлення генеалогічного дерева.
Інструкція
1
Почніть роботу з накопичення інформації про родичів: дати, фотографії, щоденники, листи, метрики, документи, дипломи та ін. Розпитайте старших - дідусів і бабусь про них самих і про їх предків. З розповідей та спогадів старшого покоління можна дізнатися багато примітних фактів з життя конкретних людей, отримати відомості про їх матеріальному становищі, фізичному стані, зовнішності, звичках, познайомитися з сімейними переказами і легендами.
2
Спробуйте намалювати родовідне дерево на ватмані і прикрасити ним стіну, як географічною картою, або оформите дерево у вигляді книги: на першій сторінці зобразіть дерево, людей вкажіть цифрами, а нижче приведіть пронумерований список. На кожній наступній сторінці книги розмістіть фотографію родича, коротку біографію і вкажіть його номер на дереві.
3
Само родовідне дерево оформите наступним чином: стовбур - це ви, великі гілки - ваші батьки, більш дрібні - дідусі та бабусі і т.д. До речі, таке генеалогічне дерево називається висхідним. У разі спадного древа - все навпаки: в підставі вкажіть вашого предка, а в кроні повинні опинитися ви самі.
4
Ім'я та прізвище (або номер) при оформленні дерева напишіть на кружках, зображених на стовбурі і гілках, або на листочках або плодах. У Західній Європі є звичай, відповідно до якого, генеалогічне дерево оформляють з використанням фону різного кольору. Імена чоловіків, які не мають потомства, пишуть на червоному тлі, що мають - на жовтому; імена заміжніх жінок - на ліловому, дівчат - на синьому. Живуть і живі родичі представлені на зеленому тлі: чоловіки - на більш темному, жінки - на більш світлому. Чоловічі імена записують у прямокутниках або ромбах, жіночі - на овалах або гуртках.
5
Незважаючи на те, що в Росії таке позначення застосовують досить рідко, спробуйте зобразити дерево своєї родини згідно з цим звичаєм - воно буде виглядати дуже красиво.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=l90mHAy63p4
Корисна порада
Хоча родовідне дерево виглядає дуже наочно, воно не може дати детальну інформацію про згадувані на ньому особистостях. Для цього в генеалогії передбачені інші форми запису: родовід таблиця, кругова діаграма, генеалогічні розписи.