Як оформити парковку.

Питання наявності парковки з кожним днем набуває все більшої актуальності. Кількість автомобілів на дорогах країни зростає, дефіцит паркувальних місць відчувається все гостріше. Офіс компанії, магазин, житловий будинок - всі ці об'єкти потребують виділення місць під парковку. При наявності можливості організувати парковку, нею обов'язково слід скористатися.
Інструкція
1
Оформлення парковки - довгоочікуване і бажане подія для будь-якого власника офісу, власника магазину, нарешті, просто мешканця багатоквартирного будинку. Здавалося б, що може бути простіше створення парковки? Однак економічність будівництва з лишком компенсується самим процесом оформлення. Існують дві найчастіші ситуації: оформлення парковки біля офісу/магазину і т.п. та оформлення парковки у дворі житлового будинку.
2
У першому випадку варіантів вирішення може бути декілька. Так, якщо в безпосередній близькості від будівлі мається муніципальна/приватна платна парковка, укладіть договір оренди з власником і використовуйте обумовлену кількість паркувальних місць на їх території. Якщо територія поблизу будівлі дозволяє розмістити паркувальні місця, можна спробувати оформити власну парковку на ній.
3
Узгодьте оренду прилеглої території для використання під парковку. Узгодження здійснюється в муніципальних службах, відповідальних за земельні ресурси (в залежності від міста інстанції можуть відрізнятися, уточнити адресата вашого звернення можна в муніципалітеті).
4
Після узгодження з міськими службами аналогічну процедуру необхідно пройти в ГИБДД. Узгодивши використання території під парковку, можна приступати до укладання договору оренди. Тільки після цього ви можете готувати проект на обладнання парковки, який також необхідно погодити з муніципальними службами. Отримавши на руки узгоджений проект, можна приступати до обладнання парковки.
5
Оформлення парковки у дворі житлового будинку процедура менш клопітна, хоча багато чого залежить від такого, здавалося б, несуттєвого фактора, як ваші сусіди. Справа в тому, що дворова територія є спільною власністю власників житла, а значить, виділити частину дворової території під парковку можна тільки за спільним рішенням товариства мешканців. При наявності такого рішення, винесеного на загальних зборах, направляється заява та проект в муніципальні служби.
6
Узгодження таких проектів в більшості випадків проходить безперешкодно, оскільки права власності на цю ділянку землі муніципалітет не має, а порушити якісь комунікації такий будівельний об'єкт як парковка не може.
Проблема нестачі паркувальних місць гостро стоїть в містах, як близько офісів, так і поряд з будинками. Поява нових стоянок з радістю сприймається автовласниками, втомленими щодня шукати місце для машини. Незважаючи на очевидні плюси появи нових автостоянок, доведеться добре попрацювати, щоб домогтися дозволу адміністрації.
Інструкція
1
Зверніться до відділу місцевої адміністрації, який займається земельними ресурсами в вашому населеному пункті. Напишіть заяву на надання вам ділянки на правах довгострокової оренди або у власність. Якщо ви представник компанії, що бажає організувати стоянку, вам необхідно представити виписку з «Єдиного реєстру юридичних осіб» і «Свідоцтво про реєстрацію юр. особи ». Якщо ж ви мешканець багатоповерхового будинку і плануєте разом з сусідами організувати місця для парковки, візьміть з собою паспорт і рішення колективного зборів про необхідність організувати автостоянку .
2
В процесі зборів мешканців, необхідно відразу вирішити, як розподілятимуться витрати, куди витратити гроші, якщо стоянка буде платна, і т.д. Такі організаційні питання бажано підняти до того, як вам виділять ділянку. Зробіть план майбутньої стоянки і викличте фахівців, які проведуть межові роботи. З проектом, в якому визначено межі, звертайтеся в реєстраційний відділ адміністрації. Тепер ділянку повинні поставити на кадастровий облік. Юридичній особі необхідно скласти бізнес-план.
3
Узгодьте з адміністрацією всі проектні роботи і проведення комунікацій, якщо вони необхідні. Спорудження капітальних споруд потрібно узгодити з архітектурним відділом.
4
Після оформлення документів займіться придбанням матеріалів для спорудження огорож. Заплануйте витрати на будівельні та оздоблювальні роботи. Навіть якщо стоянка буде відкритою, як мінімум потрібно побудувати будку для охоронця.
5
Знайдіть персонал для охорони і прибирання території. Довірити охорону краще спеціалізованої організації, уклавши договір, з докладним розбором пункту про відповідальність за схоронність транспорту.
Корисна порада
Якщо в якій-небудь інстанції в процесі оформлення стоянки вам відмовляють у підписанні паперів, домагайтеся письмової відмови і звертайтеся зі скаргою до вищестоящих органів.