Як застосувати шари в фотошопі. Як у фотошопі застосуй.

Той факт, що Photoshop підтримує роботу з шарами, дозволяє редагувати вміст одного шару, не чіпаючи зображення, що знаходяться на інших шарах. Шари можна додавати, видаляти, міняти місцями, дублювати і склеювати. Основним інструментом для роботи з шарами є палітра шарів, яка за умовчанням розташовується в середині правого боку вікна програми.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop.
Інструкція
1
Для коректної роботи з шарами відкрийте палітру шарів. За умовчанням вона повинна відображатися, але в разі, якщо її не видно, клацніть по пункту Layers меню Window.
2
Однією з базових операцій з шарами є копіювання і вставка. Для того щоб скопіювати зображення і вставити його в вигляді шару в інший документ, виділіть зображення командою All з меню Select. Для копіювання виділеної картинки використовуйте команду Copy з меню Edit. Вставити новий шар можна, клацнувши по вікну документа і застосувавши команду Paste з меню Edit.
3
Для здійснення будь-яких дій з вмістом шару або шарів слід вказати, до якого шару будуть застосовуватися зміни. Для цього шар потрібно активізувати, якшо по ньому мишкою в палітрі шарів. Можна виділити відразу декілька шарів, клацаючи по ним, затиснувши клавішу Ctrl. Якщо виявиться, що необхідна операція не може бути пророблена з декількома шарами відразу, команда для запуску цієї операції буде деактивовано в меню.
4
Шари в Photoshop можна дублювати. Ця операція часто застосовується для створення тіні і віддзеркалення. Для того щоб сдубліровать шар, зробіть його активним і застосуєте команду Dublicate Layer з меню Layer.
5
У випадку, коли вам потрібно приховати частину вмісту одного шару за зображенням, лежачому на іншому шарі, змініть порядок проходження шарів. Для цього можна використовувати команди з групи Arrange Layer, а можна перемістити шари мишкою. Перетягніть шар із зображенням, яке повинно перекривати повністю або частково вміст нижніх шарів, наверх.
6
Режим накладення шарів один на одного можна міняти. Цей прийом використовується при створенні колажів для накладення текстури. Якщо вам знадобилося змінити режим накладення шару, активізуйте шар, вміст якого буде взаємодіяти з вмістом видимих шарів і виберіть потрібний режим накладення із списку Blending Mode. Список можна помітити в верхньому лівому куті палітри шарів.
7
Якщо вам заважає один з шарів, його можна видалити, активізувавши шар і застосувавши команду Layer з групи Delete меню Layer. Можна не видаляти шар, а тимчасово приховати його, клацнувши по піктограмі у вигляді ока в палітрі шарів. Вміст прихованого шару неможливо змінити.
8
Крім верств із зображенням в Photoshop існують коректувальні шари. Якщо вам потрібно застосувати будь-якої фільтр до зображень, які видно в вікні документа, але перебувають на різних шарах, створіть коригувальний шар командою New Adjustment Layer з меню Layer і виберіть зі списку вміст цього шару. Фільтр, що лежить на Коригувальний шарі, впливає тільки на шари, що знаходяться нижче нього.
9
Вміст шарів можна об'єднати в один шар командою Merge Down з меню Layer. При цьому з активного шару і шару, що лежить під ним, вийде один шар.
10
Коли робота з зображенням закінчена, шари можна злити для зменшення розміру файлу. Робиться це командою Flatten Image з меню Layer. Втім, якщо ви збираєтеся пізніше знову редагувати це зображення, збережіть файл, об'єднуючи шарів, в форматі psd, png або tiff.
Шари в графічному редакторі Photoshop являють собою щось на зразок стопки скляних пластинок, на кожну з яких нанесено зображення. Програма дозволяє змінювати ці платівки місцями, редагувати будь-який з шарів, не чіпаючи інші, і об'єднувати їх в групи.
Вам знадобиться
  • Програма Photoshop.
Інструкція
1
Основне управління шарами здійснюється через палітру шарів, яку можна викликати опцією Layers меню Window. Завантаживши в графічний редактор файл jpg, ви побачите в цій палітрі тільки один фоновий шар. Документи в форматі psd, tiff, а іноді і pdf можуть містити кілька шарів.
2
До фоновому шару неможливо застосувати багато прийомів редагування. Для розблокування шару застосуєте опцію Layer from Background групи New меню Layer. Крім того, цю опцію можна відшукати в контекстному меню, яке виникає після кліка по шару правою кнопкою мишки.
3
Для роботи з зображенням, що складається з одного шару, не обов'язково перетворювати фон в шар. Досить скопіювати шар опцією Layer via Copy з тієї ж групи New. Схожий результат вийде, якщо застосувати опцію Duplicate Layer з контекстного меню.
4
Шари , за винятком фонового, можна міняти місцями. Якщо вам потрібно приховати частину зображення за об'єктом, що знаходиться на іншому шарі, перетягніть мишкою шар з картинкою, частина якої буде прихована під шар з об'єктом, який виявиться на передньому плані. Положенням шарів можна управляти не тільки вручну, але і за допомогою опцій групи Arrange з меню Layer.
5
Нові верстви в документі Photoshop створюються не тільки шляхом копіювання існуючого шару. Використавши опцію Layer групи New меню Layer, можна вставити в файл прозорий шар. За допомогою опцій групи New Fill Layer створюються шари, залиті кольором, градієнтом або текстурою, а опції групи New Adjustment Layer дають можливість додати в документ коригуючий шар.
6
На коригуючий шар можна додати один з фільтрів кольорокорекції, список яких з'являється у вигляді меню при створенні шару. Цей фільтр буде впливати на всі видимі шари документа, що лежать нижче коригувального. Для того щоб позбавити зображення, що знаходиться на одному з шарів, від впливу фільтра, перемістіть його вище коректування шару.
7
Вміст коректування шару можна змінювати. Для того щоб змінити настройки фільтра, що знаходиться на цьому шарі, застосуйте опцію Layer Content Options меню Layer. Якщо ж вам потрібно замінити сам фільтр, скористайтеся опцією Change Layer Content.
8
Існують ситуації, коли потрібно змінити зображення, частини якого лежать на різних шарах, не порушуючи порядку розташування окремих фрагментів і співвідношення їх розмірів. Для виконання такого завдання виділіть потрібні шари і застосуйте опцію Group Layers. На місці згрупованих шарів з'явиться папка, вміст якої можна трансформувати як єдине зображення.