Як зняти дзеркало.

Дзеркало - важливий і невід'ємний елемент будь-якого автомобіля. На жаль, зовнішні дзеркала на кузові автомобіля часто піддаються небажаному механічному впливу, в результаті чого пошкоджуються, і їх доводиться міняти. Іноді достатньо замінити тільки саме дзеркальної скло, але при серйозних пошкодженнях необхідно зняти дзеркало в зборі і замінити його повністю.

На перший погляд така процедура здається вельми простий і не вимагає особливої вправності, тому багато автолюбителі воліють не звертатися до фахівців з автосервісу, а замінити пошкоджене дзеркало самостійно. Тим більше, що їздити по місту без дзеркала не тільки незручно, але й небезпечно.

Зрозуміло, якщо доводиться мати справу з дзеркалом, управління яким здійснюється за допомогою електроприводу, краще довіритися професіоналам. Те ж саме можна сказати і про дзеркала, оснащених підігрівом. Але якщо мова йде про найпростіший дзеркалі бокового виду - без обігріву або електроприводу - зняти і замінити його можна власноруч, з цим завданням впорається навіть початківець автолюбитель.

  1. Заздалегідь налаштуйтеся на те, що особливих складнощів в роботі не передбачається : весь процес демонтажу дзеркала зазвичай займає не більше десяти-п'ятнадцяти хвилин.
  2. Якщо заміни потребує не все дзеркало, а тільки пошкоджене скло, необхідно із зусиллям (але не з надмірним) надавити на скло пальцями з боку дверей автомобіля, після чого воно легко вийме з пазів, і його можна буде витягти.
  3. Якщо необхідно зняти дзеркало в зборі, слід спочатку повернути ручку регулювання на 90 градусів і акуратно зняти з неї гумку. Тепер необхідно зняти пластикову накладку, і під прошарком поролону знайти гвинтове кріплення. Його необхідно буде відвернути, після чого дзеркало, позбавлене фіксації, легко знімається.