Як збільшити вологість у квартирі.

Нормальне функціонування всіх систем організму відбувається при певній вологості повітря, яка не повинна опускатися нижче 40%. На жаль, часто це питання ігнорується мешканцями квартир, тоді як розпечена батарея взимку або включений кондиціонер влітку можуть сильно висушити повітря. В таких умовах бактерії починають швидше розвиватися, збільшується ризик підхопити інфекції, людині важко дихати, складно заснути.
Вам знадобиться
  • зволожувач повітря;
  • рушники;
  • кімнатні рослини;
  • пульверизатор;
  • ємності.
Інструкція
1
Лікарі рекомендують використовувати спеціальні зволожувачі повітря. Купуйте такий пристрій для квартири. Вони бувають різних видів: традиційні, ультразвукові, парові. Вибирати їх потрібно залежно від площі квартири і цілі зволоження. Додатково деякі зволожувачі передбачають функцію іонізації повітря.
2
Розводьте кімнатні рослини, вони здатні збільшувати вологість повітря. Найкраще зволожують квіти з великим листям - констера, фікус, фатсія, можна також поставити в квартирі кілька рослин з середніми листям, наприклад, маранту, абутілон, колеус. За ними нескладно доглядати, зате в приміщенні завжди буде підтримуватися нормальний рівень вологи. Також деякі рослини необхідно обприскувати, і сама ця процедура підвищує вологість.
3
Заведіть акваріумних рибок або просто купите акваріум - вода, випаровуючись, зволожує повітря. Поверхня води повинна бути якомога більше. Замість рибок можна розводити тільки водорості, за ними дуже легко доглядати. Регулярно підливайте чисту воду. Ще один подібний варіант - декоративний фонтанчик, такий можна купити в магазинах з сувенірами.
4
Намочіть рушники і повісьте їх на батареї під час опалювального сезону. Підвищення температури сприяє швидкому випаровуванню води, завдяки чому підвищується вологість у квартирі. Також можна використовувати такий спосіб: включіть душ з холодною водою, направивши його напір у ванну. Перед входом у ванну кімнату поставте вентилятор. Поступово повітря зволожуватиметься і поширяться по всій квартирі.
5
Частіше провітрюйте приміщення, особливо під час дощу. Сухе повітря виходить через вікна і кватирки назовні і замінюється вологим і свіжим. Обприскуйте водою повітря в квартирі за допомогою пульверизатора.
6
Купуйте спеціальні ємності - випарники - в господарському магазині. Це керамічні посудини, які вішають на батареї. У них наливається вода, яка за день випаровується і підвищує вологість. Можна зробити такі випарники самостійно - використовуйте банки або інші ємності, а щоб не псувати інтер'єр, купіть широкі красиві вази. У них можна покласти декоративні скляні камінчики.