Як вибрати розмір дисків.

Для того щоб поліпшити технічні характеристики, а також зовнішній вигляд автомобіля, багато автолюбителів встановлюють колеса більшого діаметра. Щоб зробити це, потрібно правильно підібрати легкосплавні диски. Зробити це можна тільки в тому випадку, якщо знати і вміти обчислювати максимально допустимий розмір коліс для даного автомобіля.
Вам знадобиться
  • - нові диски;
  • - покришки.
Інструкція
1
Визначте максимальний розмір коліс, які можна експлуатувати на даному конкретному автомобілі. Знайти цей розмір можна в технічній документації на машину. На авто деяких марок є наклейка, в якій вказуються можливі варіанти коліс і тиск в них. Найчастіше таку наклейку можна знайти на стійці, яка розташована між задньою і передньою дверима.
2
Підберіть диск під розмір покришки. Обчисліть ширину обода диска. Для цього знайдіть значення ширини в типорозмірі шини, наприклад для шини 135/80 R13, ширина дорівнює 135 мм. Ширина обода диска повинна бути вже, приблизно на 25%. Тоді ширину профілю множимо на 0,75 і отримуємо ширину обода в міліметрах. Оскільки ширина диска вимірюється в дюймах, отримане значення поділіть на 25,4. Одержаний результат округлятимете до найближчого стандартного значення ширини диска. Якщо обід буде занадто широкий або вузький, покришка буде деформуватися і занадто швидко зноситься. При цьому її експлуатаційні характеристики значно погіршаться.
3
Якщо автомобіль розрахований на використання 13-ти дюймових дисків, то при установці дисків з новим діаметром, підберіть гуму таким чином, щоб діаметр колеса в зборі не збільшився. Для того щоб розрахувати діаметр колеса, визначте типорозмір шини. Потім зробіть розрахунок в декілька етапів: 1. помножте діаметр диска на число 2,54, щоб перевести його з дюймів в сантиметри; 2. перше число типорозміру, яке позначає ширину шини в міліметрах, переведіть в сантиметри, поділивши на 10; 3. помножте значення, що вийшло в п. 2 на друге число типорозміру, яке означає процентне відношення висоти профілю до його ширини, а результат поділіть на 100; 4. число, що вийшло помножте на 2; 5. складіть числа, отримані в п.1 і п.4, це і буде діаметр колеса автомобіля з новим диском.
4
Після цього заміряйте розміри колісної арки і визначте, чи зможе нове колесо вільно обертатися в ній. Якщо ні, вибирайте гуму з більш низьким профілем.