Як замінити свічки запалювання на Skoda Octavia. свічки запалювання для Шкода Октавія тур.

В керівництві по ремонту для SkodaOctavia заміна свічок передбачена після пробігу 60000 км. Але у вітчизняних умовах ця межа може бути значно знижений. Виникають також нештатні ситуації в дорозі, коли може знадобитися термінова заміна свічок запалювання.
Вам знадобиться
  • Спеціальна головка для свічок на 16, що має гумову шайбу для фіксації свічки всередині головки, а також подовжувач (не менше 15 см завдовжки) з воротком; шестигранник на 5; плоска викрутка; крупна викрутка під хрест.
Інструкція
1
Це робиться на SkodaOctavia наступним чином: Зніміть пластикове облицювання двигуна, від'єднавши чотири засувки її кріплення хрестоподібної викруткою. Для цього поверніть їх на 90 градусів в будь-яку сторону. Знайдіть під облицюванням чотири масивних корпусу (пластикових) котушок запалювання. На цій моделі двигуна на кожну свічку запалювання доводиться своя котушка, кожна з яких кріпиться двома болтами з головкою під шестигранник. Увага! Кришку знімайте вертикально вгору, не перевертаючи, щоб уникнути втрати однієї з засувок.
2
Підніміть плоскою викруткою сталеві фіксатори (їх чотири, розташовані на корпусах котушок) роз'ємів кожної котушки вгору до упору і від'єднайте роз'єми. Отвинтите шестигранником болти, які кріплять котушки запалювання до корпусу головки блока циліндрів, і обережно витягніть котушки вгору. Довгий корпус котушки, що має гумовий наконечник, служить для передачі на свічку високої напруги. Самі свічки запалювання знаходяться в колодязях під котушками.
3
Продуйте стисненим повітрям колодязі свічок запалювання, щоб уникнути попадання бруду і сторонніх предметів в циліндри при вивертанні свічок. Виверніть свічки, користуючись для цього спеціальної головкою, що має насадку, і вийміть їх (головка має гумовий фіксатор, який утримує свічку від випадання з неї при витяганні).
4
Встановіть за допомогою тієї ж головки нові свічки, для чого вставте в головку нову свічку з невеликим зусиллям (утримуючи свічку за різьбову частина). Свічка повинна увійти в гумову шайбу і зафіксуватися в ній. Шайба не дає свічці випасти з головки при установці в колодязь. Завертайте свічку, обертаючи головку вручну через подовжувач. Вворачивания свічки повинно відбуватися без зусиль, щоб не пошкодити різьблення в корпусі головки блока циліндрів. Дотягніть свічку остаточно, використовуючи вороток для затягування. Зусилля затяжки свічки вказано в Керівництві по ремонту, а також на упаковці свічки запалювання. Проведіть остаточну зборку, виконуючи дії у зворотній послідовності. Переконайтеся, що котушки запалювання «сіли» на свічки перед фіксацією їх болтами.
Зверніть увагу
При остаточній затягуванні свічок не перевищуйте зусилля, передбаченого Керівництвом, інакше це може привести до поломки корпусу блоку циліндрів.
Якість вітчизняного бензину істотно знижує термін експлуатації свічок запалювання на Шкоді . Трапляються ситуації, коли заміна свічок просто необхідна для запуску двигуна. Тому важливо вміти самостійно поміняти свічки і робити це акуратно.
Вам знадобиться
  • Свічкова головка на 16 з гумовою шайбою для фіксації й утримання свічки всередині головки і подовжувачем довжиною не менше 150 мм з воротком.
  • Шестигранник на 5 мм.
  • Викрутки.
  • Нові свічки.
Інструкція
1
Зніміть пластикову кришку двигуна. Для цього знайдіть 4 гвинти її кріплення з гумовими заглушками. Ці гвинти хрестової викруткою поверніть на 90 градусів в будь-яку сторону. Кришку піднімайте строго вертикально, щоб заглушки не вискочило і не загубилися. Знайдіть чотири масивних пластикових корпусу котушок запалювання . Кожен корпус кріпитися двома болтами під шестигранник і до кожного підходить джгут проводів.
2
Плоскою викруткою підніміть вгору до упору металеві фіксатори роз'ємів проводів, розташованих на пластиковому корпусі кожної з котушок запалювання . Від'єднайте роз'єми. Відверніть шестигранником кріпильні болти котушок запалювання до голівки блоку. Котушки витягніть, обережно витягаючи вгору. Відкриється доступ до колодязями зі свічками запалювання всередині. Довга частина корпуса котушки запалювання виконує функції дроти високої напруги і має гумовий наконечник.
3
Продуйте колодязі свічок стисненим повітрям, щоб уникнути забруднення циліндрів. Отвинтите свічки спеціальної головкою з насадкою. Конструкція свічковий головки запобігає випаданню свічки з головки при витяганні. Цим же інструментом встановіть нову свічку в колодязь. Для цього вставте свічку в головку і трохи натисніть на різьбову частину свічки, щоб вона втопилася в гумову шайбу. Шайба зафіксує свічку і охоронить її від випадання.
4
Руками почніть вгвинчувати свічку, обертаючи головку через подовжувач. Свічка повинна угвинчуватися легко і без зусиль. Якщо це не так, припиніть угвинчування, щоб не пошкодити різьблення головки блока (ремонт дуже дорогий). Після навертання руками, остаточно затягніть воротком. Спосіб і момент затяжки дізнайтеся з написів на упаковці свічок запалювання .
5
Встановіть всі зняті деталі в зворотній послідовності. При установці котушок запалювання упевніться, що вони щільно «сидять» на свічках.