Як розрахувати проміле.

Слово «проміле» пов'язується в нашій свідомості в останні роки з кількістю випитого і розчиненого в крові спиртного. Однак термін цей знайомий нам ще зі школи у зв'язку з темою з фізичної географії «Солоність світового океану».
Вам знадобиться
  • елементарні знання математики
Інструкція
1
Термін проміле означає одну тисячну частину якої-небудь речовини, присутнього в іншому веществе.Напрімер, солоність води, рівна 30.0 0/00 (проміле) означає, що в одному літрі цієї води міститься 30 г різних солей.Средняя солоність морської води становить 35 0/00.У морській воді розчинено 88,7% хлоридів. В основному це хлористий натрій, тобто звичайна кухонна сіль або NaCl.
2
Основний метод визначення солоності морської води - метод тітірованія.Чтоби визначити солоність води у вашому акваріумі з морськими мешканцями, заберіть з нього в окрему посудину, наприклад, 1 літр.Добавьте до проби води певну кількість азотнокислого срібла (AgNO3). Азотнокисле срібло з'єднається з хлористим натрієм і випаде в осадок.Взвесьте випало в осад хлористе срібло і, враховуючи, що відношення кількості хлористого натрію до інших речовин завжди постійно, розраховуйте солоність води.Однако простіше буде, якщо ви зробите завмер солоності води гідрометром, каліброваним при кімнатній температурі.
3
Що стосується ступеня алкогольного сп'яніння, вона також виражається в промілле.Напрімер, якщо прилад показує ступінь сп'яніння 0.5 0/00, то це означає, що в 1 літрі крові людини розчинено 0.5 г етилового спирту. При цьому кількість випитого з таким показником у різних людей буде різним. Залежати результат буде, по-перше, від статі, по-друге, від маси человека. жінки та ж доза спиртного, що і у чоловіка, за умови рівності їх у вазі, покаже на приладі велику ступінь сп'яніння. Пояснюється це тим, що в чоловічому організмі частка рідини, в тому числі крові, становить 70% всієї маси, а в жіночому лише 60%.
4
Щоб розрахувати для себе приблизну ступінь сп'яніння в проміле, зробіть нескладні обчислення: Кількість випитого в грамах помножте на міцність напою і поділіть результат на ваш вага з коефіцієнтом 0.7 або 0.6.Напрімер: 250 г горілки помножте на 0.4 (міцність горілки 40%) і отримуєте 100 г.Поделіте отриманий результат на ваш вага (ви чоловік масою 80 кг) і на К = 0.7.100: (80х0.7) = 100: 56 = 1.79 0/00. Такий результат буде безпосередньо після прийому 250 г горілки.