Як підрізати виноград.

Обрізка виноградних лоз - постійна турбота виноградаря, бо ця рослина володіє великою силою зростання і унікальним паросткоутворенню. За допомогою процесу обрізки здійснюється контроль над рослиною, в результаті якого досягається збільшення кількості та підвищення якості плодів. Також поліпшується зимостійкість лоз і опірність їх хвороб і шкідників. Як і коли правильно проводити обрізку винограду, що росте у відкритому грунті?
Вам знадобиться
 • - площинний обвідний секатор для зрізання зелених пагонів;
 • - контактний наполеглива секатор для обрізки старих здерев'янілих лоз.
Інструкція
1
У перший рік навесні посадите лозу і обріжте її на рівні 15 см від поверхні грунту. При цьому на пагоні повинно залишитися дві здорові нирки. Влітку дайте розвиватися тільки одному сильному втечі. Всі утворюються на ньому бічні пагони прищипують на 2-3 см, по мірі їх появи. Восени обріжте лозу до 0,5 м від рівня грунту, так щоб на верхівці залишилися 3 хороші нирки.
2
Навесні другого року підв'яжіть лозу до шпалери і дайте вільно рости трьом верхнім паросткам (з трьох бруньок на верхівці). Всі інші бічні пагони прищипують на 2-3 см. Восени сильно ображати самий верхній втечу, залишивши тільки 3 нирки. Два залишилися втечі укоротите так, щоб їх довжина становила не більше 1 метра.
3
Навесні третього року закріпіть горизонтально два метрових втечі на шпалері. Влітку з них виросте багато плодоносних пагонів. Проріджуйте їх таким чином, щоб відстань між сусідніми було не менше 15-20 см. З трьох верхніх нирок центрального пагона формуйте три вертикальних втечі заміщення. Як тільки на вертикальних плодоносних пагонах зав'яжуться по дві кисті, пріщіпніте їх над другим листом після зав'язі (кисті). Не давайте лозам рости вище верхньої дротяної опори. Сильне зростання послабить плодоносні лози, і ягоди в гронах не встигнуть визріти. Восени виріжете повністю дві лози, на яких були плодоносні пагони.
4
У наступні роки повторюйте цикли обрізки. Щороку формуйте з верхніх нирок центрального пагона лози заміщення. А восени отплодоносившие пагони вирізайте. Всі прикореневі пагони, що з'являються біля основи старої лози видаляйте, якщо не хочете омолоджувати рослину. В іншому випадку залиште один сильний пагін і формуйте з нього новий «рукав» (втеча), а стару лозу восени видаліть.
Зверніть увагу
Чи не відсувайте обрізку лози на весняний час, тому навесні у винограду ця процедура викликає сильний «плач». Пасока при цьому затікає на нирки і перешкоджає їх розпускання.
Корисна порада
Не чекайте повноцінного і якісного врожаю зі старих запущених кущів винограду. Для них необхідно поетапне видалення старих пагонів з формуванням молодих нових «рукавів».
Виноградна скьяччата (schiacciata con l'uva) є традиційною італійської випічкою, приготуванням якої супроводжується збір урожаю в Тоскані. Як правило, для її приготування використовується «винний» сорт винограду, але можна брати і будь чорний, солодкий або кисло-солодкий, з насиченим смаком.
Вам знадобиться
  • просіяна борошно з м'яких сортів пшениці - 500 г;
  • чорний виноград - 500 г;
  • оливкова олія - 2 ст. л.;
  • свіжі пресовані дріжджі - 25 г;
  • насіння анісу -? ч. л.;
  • цукровий пісок - 80 г;
  • сіль -? ч. л.
Інструкція
1
Розчиніть дріжджі в теплій воді, температура якої повинна бути 30 градусів і відразу ж замісіть тісто.
2
Просійте борошно з сіллю у вигляді конуса. У центрі конуса зробіть поглиблення і додайте дріжджі і оливкове масло.
3
Ретельно замісити тісто руками або за допомогою потужного міксера або комбайна протягом 15-20 хвилин. Тісто має вийти еластичним і м'яким.
4
Розділіть тісто на 2 однакові частини, з яких сформуйте кулі. Кожен шар викладіть в окрему глибоку чашку, накрийте рушником і поставте підходити в тепле місце з температурою повітря + 25-30 градусів протягом 4-х годин. Тісто має збільшитися в обсязі приблизно в 3 рази.
5
Розігрійте духовку до 180-200 градусів. Деко змастіть невеликою кількістю оливкової олії.
6
Візьміть одну кулю і за допомогою рук, не використовуючи качалку, розтягніть тісто таким чином, щоб воно рівномірно розподілилося по всій формі.
7
Зверху тонким шаром викладіть виноград. Якщо ягоди дуже великі, розріжте їх на 2-3 частини. І не забудьте видалити кісточки.
8
Зверху посипте виноград цукровим піском. Кількість беріть на свій розсуд в залежності від солодощі винограду. Додайте? частина насіння анісу.
9
Другий куля розтягніть до потрібного розміру і покладіть поверх винограду. Посипте пиріг цукровим піском і насінням анісу. Поставте в розігріту духовку і випікайте протягом 40-50 хвилин.
Корисна порада
До оливковій олії за бажанням можете додати масло з виноградних кісточок. Це не тільки додасть пирогу приємний аромат, але і прибере легку гіркоту, якщо ви застосовуєте оливкова олія extra virgin. Тобто, якщо за рецептом вам потрібно 2 столові ложки оливкової олії, можете взяти 1 столову ложку оливкової олії і 1 столову ложку масла з виноградних косточек.Форму для випікання краще візьміть гнучку, наприклад, силіконову.