Як встановити алюмінієвий радіатор.

Під час експлуатації автомобіля алюмінієвий радіатор охолодження може втратити свою герметичність. Якщо було виявлено підтікання з нього охолоджуючої рідини, то його слід зняти і відремонтувати. Коли ж це не вдасться зробити, то радіатор слід замінити. Дана операція нескладна і доступна для виконання самостійно.
Вам знадобиться
  • - торцева головка на 10;
  • - фігурна викрутка;
  • - пассатижи з довгими тонкими губками.
Інструкція
1
Злийте з двигуна охолоджувальну рідину. Зніміть електровентилятор з кожухом. Від'єднайте звуковий сигнал. Ослабьте хомут кріплення підвідного шланга до радіатора. Зніміть його з патрубка радіатора. Таким же способом від'єднайте відвідний шланг.
2
Візьміть ключ на 10 і відкрутите дві гайки кріплення алюмінієвого радіатора до кузова. Вийміть тримач паровідвідних шланга. Він знаходиться в отворі у верхній поперечці моторного відсіку. Ослабьте стрічковий хомут паровідвідних шланга, попередньо нахиливши радіатор до двигуна. Від'єднайте шланг від штуцера радіатора.
3
Підніміть радіатор вгору. Зніміть з нього дві подушки нижнього кріплення, коли вони залишилися на настановних штифтах або витягніть їх з отворів в поперечці, коли вони залишилися на кузові. Огляньте їх і поміняйте, якщо вони порвалися або втратили пружність.
4
З кронштейнів радіатора витягніть резинометаллические втулки. Огляньте і замініть дефектні. Промийте зовні радіатор струменем води і висушіть. Огляньте деталь, у разі виявлення тріщин на пластмасових бачках - замініть радіатор. Перевірте його герметичність, для цього заглушите патрубки і опустіть в ємність з водою. Підведіть до нього повітря під тиском 0,1 МПа. У перебігу 30 с з радіатора не повинні виходити бульбашки повітря. В тому випадку, коли радіатор не поміщається в ємність, перевірте його з усіх сторін.
5
Одягніть подушки нижнього кріплення на штифти радіатора. Вставте втулки верхнього кріплення в кронштейни. Встановіть алюмінієвий радіатор в зворотному порядку. Змастіть його патрубки герметиком і приєднайте подаючий і відвідний шланг, закріпивши їх хомутами. Краще скористатися черв'ячними, так як стрічковими важко домогтися повторної герметичності. Поставте електровентилятор з кожухом і залийте охолоджуючу рідину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nnQz2VA7C_M