Як оцінити вартість дачі. статті оцінка дпчі оцінка ділянки.

Існує безліч життєвих випадків, при яких потрібно провести ринкову оцінку вартості дачної ділянки. Рішенням цього питання є запрошення незалежного експерта.
Вам знадобиться
  • - документи на дачну ділянку.
Інструкція
1
Під дачею нині подразумевают заміський будинок з прилеглим ділянкою. Оскільки дача, так само як і квартира, і звичайний будинок в місті, являє собою об'єкт нерухомості, досить часто з'являється необхідність оцінити вартості дачі.
2
Самим поширеними випадками, при яких така оцінка необхідна, є: - дозвіл виниклих майнових суперечок; - купівля-продаж; - визначення ринкової вартості для встановлення страхової суми; - використання дачі як заставу при отриманні кредиту; - обчислення розміру держмита при проведенні нотаріусом дій з об'єктом нерухомості.
3
Для проведення оцінки запросіть незалежного експерта, якому уявіть наступні документи на дачну ділянку: - документ на право власності на будови на території ділянки; - довідка БТІ, включаючи поверховий план та експлікацію; - проектно-кошторисні документи на недобудовану дачу; - свідоцтво про право власності на землю, кадастровий план.Затем укладіть з ним договір на проведення оцінки ділянки.
4
У більшості випадків оцінка проводитиметься від 5 до 8 днів, протягом яких оцінювач повинен приїхати на об'єкт і провести наступні види робіт: - оглянути дачу і збере інформацію про її фізичні характеристики; - провести аналіз оточення дачі і загальний аналіз ринку заміської нерухомості; - вибрати підхід до оцінки конкретного даної ділянки (витратний, дохідний або порівняльний); - безпосередньо оцінити дачу як об'єкт нерухомості; - скласти звіт (юридично завірений документ для надання нотаріусу або в інші організації) .Процесс оцінки складається ніби з двох окремих процесів: оцінки землі і будівель на даній ділянці.
5
Фактори, які враховує експерт при визначенні розміру оціночної вартості дачної ділянки: - місце розташування об'єкта та інфраструктура району, стан навколишнього середовища; - транспортна доступність; - площа земельної ділянки; - характеристики будови (будинку, котеджу): площа, стан і т. д.; - наявність охорони, під'їзних шляхів.
Зверніть увагу
Через індивідуальності заміських будинків, порівняльний метод відносно дачних ділянок менш популярний, ніж при оцінці квартир.
Корисна порада
Експертна оцінка реальної вартості дозволяє швидше провести необхідні дії з об'єктом нерухомості.