Як очистити пляма від воску.

Візьміть до уваги, що воскові плями неможливо розчинити навіть в гарячій воді. Тому звичайне прання не допоможе. Але можна скористатися спеціальними розчинниками, засобами для виведення плям або іншими перевіреними способами.
Інструкція
1
Отже, щоб видалити пляму від воску або парафіну, очистіть шматочки воску з поверхні тканини якимось твердим предметом, наприклад, чайної ложкою. Ви виявите на матерії слід від плями світлого кольору.
2
Візьміть чисту ганчірочку, намочіть її в воді і покладіть на ділянку з плямою. Зверху покладіть чистий аркуш паперу, можна взяти звичайний білий листок формату А4.
3
Поверх звичайного паперу помістіть промокальний папір або цигарковий. Прикладіть не надто гарячу праску на це місце і потримайте трохи. Потім пересуньте підошву праски і знову потримайте. Пересувати праску потрібно до того моменту, поки весь жир не виявиться на папері.
4
Тепер нагрійте праску сильніше і пропрасуйте пляму через мокру тканину і папір. Під дією високої температури віск почне плавитися, потім відділиться від одягу і зійде на вологу матерію. При невеликому восковому плямі можна скористатися звичайною ложкою, розігрітій в киплячій воді або лезом стандартного кухонного ножа, розпеченому на газі.
5
Якщо пляма не дуже великих розмірів, то видалити його також можливо, поклавши по обидві сторони від забрудненої тканини промокальний папір і пройшовшись по ній гарячою праскою. Промокашка вбере в себе розплавлений парафін.
6
Щоб вивести воскове пляма з такої тканини, як плюш або оксамит, спробуйте потерти забруднену область шматочком вати, просоченої одеколоном або спиртом. Гарячу праску в цьому випадку використовувати не рекомендується, оскільки він може деформувати ворс тканини.
7
Існує ще один надійний спосіб позбавлення від воскових плям. Зчистите віск з тканини, потім промокніть ватку скипидаром і потріть пляму або покладіть ватку і залиште на 10 хвилин на плямі. Після цього виперіть річ. Скипидар продається в аптеці, правда, він може мати іншу назву, - терпентінное масло.