Як визначити вік тхора.

Заводячи тхора, не варто розраховувати на його покірливе раболіпство - це далеко не той випадок. Розташування доведеться добиватися саме вам. Але воно того варте, адже ваше життя значно зміниться з появою в ній настільки метушливого, не в міру цікавого, неймовірно хитрого і кмітливого звірка. Все, що від вас вимагається - створити для тхора відповідні умови, які варіюються залежно від віку. Як же його визначити?
Інструкція
1
Зверніть увагу на шерсть тхора. Щеня у віці 1,5 місяців покритий дитячої шерстю сірого кольору. У щенят трохи постарше (2-3 місяці) окрас, як правило, вже проявлений або перебуває на стадії прояви. У порівнянні з дорослими особинами цуценята тхора покриті м'якою шерстю, приємною на дотик. У дорослої ж тхора шерсть досить груба. Різниця така ж, як між волоссям однорічної дитини і дорослого чоловіка.
2
Обстежуйте зуби тхора. Корінні починають прорізатися у нього в 1-1,5 місяця, до цього віку щенки володіють молочними зубами. У віці трьох місяців щеня своєму розпорядженні вже повноцінними іклами, білосніжними і гострими. Такими вони зберігаються приблизно до року. У період від 1,5 до 2,5 років кінчики іклів стають жовтуватими і напівпрозорими. У 3-4 роки прозорість іклів тхора стане куди більш явною і пошириться на велику площу зубів. Приблизно до 6 років ікла жовтіють вже повністю, а на нижній щелепі можна помітити відсутність декількох дрібних зубків. Зуби дорослих особин, як правило, характеризуються стесані.
3
Постежите за поведінкою тхора. Молоді особини відрізняються своєю гіперактивністю і грайливістю. Дорослий ж тхір грає набагато рідше, відрізняється меншою рухливістю, швидко втомлюється, а тому постійно спить. Мускулатура похилого тхора втрачає тонус, хутро рідшає і помітно стоншується, найчастіше лисіє саме хвіст. Виникають проблеми з зубами, тварині стає важко гризти і пережовувати їжу. У період з 4-х до 6-ти років у літньої особини тхора часто розвиваються важкі захворювання наднирників, серця та ін. Тхір у віці також схильний сліпоти і глухоти.
Корисна порада
Саме на поведінку тхора слід звертати увагу при покупці самки тхора, так як часто трапляється, що покупцям продають дорослу самку, видаючи її за 3-х місячного щеняти.