Як уникнути конфлікт з батьками.

Часто буває, що з найближчими людьми у нас складається ситуація, здавалося б, повного нерозуміння. Все це призводить до сварок, конфліктів, стресів, істотно ускладнює спілкування і життя в цілому. Одвічна проблема батьків і дітей на ділі не така вже й нерозв'язна, якщо підійти до неї з певною часткою розумності і спокою.
Інструкція
1
Якщо назріває сімейний скандал, для початку видихніть, заспокойтеся і максимально очистіть свою свідомість від можливого бажання агресивно відповісти на випади ваших батьків. Це допоможе зосередитися вам на справжньої проблемі, а не на тих емоціях, які ця проблема викликала.
2
Терпляче вислухайте всі претензії на вашу адресу. Не варто перебивати і починати доводити свою правду, а вже тим більше робити це на підвищених тонах. Контролюйте себе, обмірковуйте кожне слово. Уявіть, що ви перебуваєте на роботі або в університеті, і ваше завдання - максимально грамотно і з найменшими втратами вирішити конфлікт в вашу користь.
3
Об'єктивно оціните суть конфлікту. Де ви були не праві, де, можливо, були не праві ваші батьки. Не бійтеся визнавати свої помилки, адже з близькими немає місця для гордості.
4
Говоріть спокійно і дайте зрозуміти, що вам небайдуже, як будуть будуватися відносини з батьками, як вам це важливо, і ви хочете миру. Будьте чесними перед собою і вашими рідними.
5
Ні в якому разі не замикайтеся в собі і не ображайтеся. Образа має властивість поселятися в душі людини і розростатися, як тропічна рослина. Будьте відкриті, контактні, батьки відчують ваш позитивний настрій, і ви побачите, як градус їх кипіння поступово знижується.
6
Кращий спосіб зрозуміти іншу людину - встати на його місце. Уявіть, які думки можуть бути у ваших батьків з приводу конфліктної ситуації, як вони її бачать, можливо, вони чогось не знають або мають невірну інформацію.
7
Беріть в розрахунок емоційний стан ваших близьких. Якщо вони прийшли втомленими з роботи, у них був невдалий день, пошкодуйте їх, не будьте егоїстами.
8
У випадку, якщо ви ніяк не можете домовитися, не доводьте з піною у рота свою правду. Пам'ятайте, що в будь-якому випадку вам і вашим батькам необхідно знайти компроміс. Це важливе слово, яке свідчить про вашу здатність здійснювати дорослі вчинки та рішення.
9
Як правило, подібний врівноважений підхід до конфліктів закінчується важливим сімейним розмовою, і з'ясовуються багато причини, що викликають нерозуміння. Спільно обговоріть їх і обов'язково зробіть для себе висновки на майбутнє. І пам'ятайте: саме з миру в родині починається мир у всьому світі. Будьте ощадливі.