Як точити гірські лижі.

Багато людей займаються екстремальними видами спорту. Особливу популярність серед них отримали гірські лижі. На жаль, їх покупка обійдеться вам в круглу суму. Так що варто зробити все, щоб продовжити термін їх служби. Зокрема, подбайте про заточенню гірських лиж.
Інструкція
1
Не хвилюйтеся, адже навіть погано заточені лижі будуть без праці ковзати по сніжному покриву. Однак заточивши їх, ви відчуєте, наскільки легше стало спускатися по схилу. Крім усього іншого, краще заточити гірські лижі, ніж витрачатися на нове спорядження.
2
Ви можете вибрати один з трьох існуючих варіантів заточування гірських лиж. Якщо не хочете втрачати час або боїтеся допустити помилку і зіпсувати спорядження, просто віддайте спорядження в професійну майстерню. Працюючі там фахівці без праці приведуть ваші лижі в порядок.
3
Бажають самостійно заточити гірські лижі повинні заздалегідь підготувати спортивний інвентар. Перевірте ковзаючу поверхню на предмет ямок і опуклостей. Якщо ви виявили які-небудь нерівності, усуньте їх. Зокрема, зробити це можна за допомогою епоксидної смоли або клею (залийте в діри) і наждакового каменю (відшліфуйте горби). Робіть це до, під час і після гірськолижного сезону.
4
У більшості випадків нові гірські лижі мають кант, заточений під кутом в 90 градусів. Це ідеально підходить для новачків. Проте охочим займатися цим видом спорту професійно варто змінити цей показник на 0,5-5 градусів.
5
Щоб заточити лижі, зафіксуйте їх у вертикальному положенні. При цьому ковзна поверхня повинна опинитися з протилежного боку. Візьміть напилок і обробіть їм всю поверхню кантів. Ви також можете використовувати абразивний камінь, яким пополіруйте гірські лижі по всій довжині. Зробити це можна також за допомогою алмазного напилка.
6
На тих ділянках, де кант не стикається з землею, зробіть невеликі заокруглення. Для цього візьміть невеликий м'який брусок з будь-якого абразивного матеріалу. Це необхідно для того щоб лижі не чіплялися за сніг, а плавно ковзали по схилу.
Гірські лижі - досить дорогий вид екстремального відпочинку. При правильному догляді вони прослужать вам не один сезон. Дуже важливо грамотно підготувати лижі до зберігання на час літнього періоду. Зокрема, заздалегідь подбайте про їх заточуванні.
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - клей;
  • - наждачний камінь;
  • - абразивний камінь.
Інструкція
1
Погано заточені лижі не розкривають весь свій потенціал. В цілому вас все може влаштовувати під час катання. Але якщо ви нагострити лижі, ви здивуєтеся, наскільки легше і маневрений стане катання. Може бути й інша ситуація, коли вас не влаштовує те, як рухаються ваші лижі. Багато лижників вирішують купити нову пару. Але заточка коштує набагато дешевше, ніж нове спортивне спорядження. При цьому вона може усунути всі аспекти, якими ви були незадоволені. Хоча навіть ряд професійних інструкторів вважає, що заточкою займатися зовсім необов'язково. Чи не дотримуйтеся цієї точки зору.
2
Є три варіанти заточування лиж. Ви можете віддати своє спорядження в професійну майстерню. Там досвідчені фахівці проведуть повний цикл відновлення ваших лиж. Така процедура дуже ефективна, але дорога. Тому ви можете замовити у майстра тільки грубе точіння, а завершальні штрихи виконати самостійно. А можна взяти весь процес заточування лиж на себе.
3
Перш ніж починати безпосередній процес заточування, підготуйте ковзаючу поверхню лиж. Перевірте, щоб на ній не було опуклостей або ямок. Усуньте нерівності, якщо вони є. Дірки залийте спеціальним клеєм або епоксидною смолою. Горбки відшліфуйте наждачним каменем. Краще робити це в майстерні і не тільки після сезону, але і мінімум один раз під час нього. Так ви приберете шар металу, подряпаний і пошкоджений камінням.
4
Зазвичай канти на нових лижах добре заточені під кутом 90 °. Цього цілком достатньо для аматорського катання. Можна змінити кут заточки від 0,5 ° до 5 °, залежно від того, який професійний стиль катання ви віддаєте перевагу.
5
Зафіксуйте лижу у вертикальному положенні так, щоб ковзна поверхня знаходилася від вас. Безперервними рухами обробіть направляючої для напилка всю поверхню обох кантів. Відполіруйте лижі алмазним напилком або абразивним каменем. У неробочих зонах кант краще закруглити за допомогою м'якого бруса з абразивного матеріалу. Тоді лижі не будуть чіплятися за сніг.