Як здати квартиру.

Здача квартири в найм - непоганий спосіб поповнення свого бюджету. Сьогодні цей вид діяльності особливо популярний. Орендодавці йдуть за двома різними шляхами - законному і не зовсім: законний означає офіційне оформлення та сплата податків, незаконний - здача квартири без оформлення і можливі проблеми з державою.
Інструкція
1
Виберіть ваш шлях здачі квартири. Оформлення в податковій інспекції не займе багато часу, а податок складе всього 13%. Здаючи ж житло незаконно, ви ризикуєте потрапити під 198 статтю Кримінального кодексу РФ, а це відповідальність у вигляді штрафу до півмільйона рублів або позбавлення волі до трьох лет.Для того щоб при здачі квартири в найм стати законослухняним платників податків, спочатку складіть договір найму. Договір найму житлового приміщення необхідний за російським законодавством. Плюс - він убезпечить орендодавця від безлічі неприємностей з наймачем, у разі яких можливість подати в суд на нього буде тільки за наявності договору. Складіть договір і для впевненості в його вірності зверніться до нотаріуса для засвідчення.
2
Зверніться до податкової інспекції за місцем проживання та отримайте бланк Декларації з податків і доходам фізичних осіб. Його потрібно заповнювати та надавати в податкову до 30 квітня кожного року. У цій Декларації є Розділ 3 - «Розрахунок податкової бази та суми податку з доходів, оподатковуваним по ставці 13%» та додаток А - «Доходи від джерел у РФ, що оподатковуються», в яких потрібно вказати розрахований вами дохід за попередній рік. При цьому діяльність, від якої цей дохід отриманий, не вказується. В цьому випадку у податковій інспекції можуть виникнути до вас деякі питання і вас викличуть на бесіду, на якій ви документально підтвердите свої доходи.
3
Сплатіть податки. Після подачі Декларації сплатите податок в 13% зі свого річного доходу. І на цілий рік ви можете вважати себе вільним від зобов'язань перед державою. Процедура не клопітна, але здатна захистити вас від неприємностей з державою.
4
Для зниження відсоткової ставки податку ви можете зареєструватися як індивідуальний підприємець, подавши при цьому заяву про перехід на спрощену систему оподаткування. Таким чином, ви скоротите сплачуваний податок з доходів до 6%. Але врахуйте, що статус індивідуального підприємця може принести і неприємності. В разі доведеної в суді несплати податків ІП відповідає перед державою всім своїм майном, аж до одягу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cMru3yXpGkE