Як змастити вентилятор відеокарти.

Своєчасне обслуговування обладнання, встановленого в системному блоці, необхідно для запобігання його псування. Особливу увагу потрібно приділяти вентиляторів, призначеним для охолодження центрального процесора і відеокарти.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - мастило.
Інструкція
1
Встановіть програму SpeedFan. Запустіть її і подивіться свідчення температурних датчиків. Якщо температура відеокарти перевищує допустиме значення, то почистіть і змажте потрібний вентилятор.
2
Вимкніть комп'ютер від мережі змінного струму і зніміть стінку системного блоку. Вимкніть відеокарту від материнської плати, попередньо від'єднавши від неї кабель, що йде до монітора. Тепер акуратно зніміть з відеоадаптера вентилятор. Зазвичай для цього необхідно відкрутити декілька шурупів. Не забудьте від'єднати кабель живлення.
3
Зніміть наклейку з центральної частини лопатей кулера. Якщо під нею ви виявили невеликий отвір, то капніть в нього невелику кількість машинного масла або інший мастила. Ні в якому разі не використовуйте для цієї мети харчове рослинне масло. Воно кристалізується при нагріванні, що може призвести до псування кулера. Тепер порухайте лопатями вгору і вниз, щоб рівномірно розподілити мастило.
4
Якщо під наклейкою знаходиться пластикова кришка, то зніміть її. За допомогою пінцета або тонкої викрутки витягніть з утворився отвори пластмасову шайбу і гумовий ущільнювач. Зніміть лопаті вентилятора з осі. Капніть трохи мастила в отвір і нанесіть її на вісь обертання. Тепер протріть акуратно лопаті кулера від пилу. Використовуйте для цього ватяну паличку або ганчірку, змочені в спиртовому розчині. Встановіть лопаті на вісь обертання. Зберіть кулер і встановіть його на відеокарту. Підключіть кабель живлення.
5
Знову включите комп'ютер і запустіть утиліту Speed Fan. Налаштуйте швидкість обертання лопатей кулера, щоб забезпечити оптимальну ступінь охолодження відеокарти. Якщо температура як і раніше перевищує норму, то замініть вентилятор більш потужним аналогом. Переконайтеся попередньо в тому, що вентилятор, встановлений на корпусі системного блоку, працює справно.