Як підключити CD-ROM до комп'ютера.

CD-ROM - це оптичний диск з вміщеній на нього інформацією, яку неможливо перезаписати. Саме так розшифровується абревіатура CD-ROM - Compact Disc Read-Only Memory. Підключення його полягає в приміщенні диска в пристрій читання CD, встановлене в комп'ютер. Однак дуже часто назвою CD-ROM позначають сам пристрій читання. Підключення його до комп'ютера - дещо складніший процес.
Інструкція
1
Придбайте спеціальний конвертер IDE/ATAPI-USB, якщо у вас час від часу виникає необхідність швидко підключати CD-ROM-привід до настільного або переносного комп'ютера. Конструктивно він виконаний як звичайний з'єднувальний шнур, на одному кінці якого є USB-коннектор, а на іншому дуже широкий спеціальний роз'єм. Цей роз'єм вам потрібно вставити в слоти на тильній стороні корпусу приводу CD-ROM. Він влаштований таким чином, що перекриває відразу два слоти - і той, який служить для підключення шини харчування, і той, що забезпечує обмін даними через IDE/ATAPI-інтерфейс.
2
Підключіть другий роз'єм пристрою в USB-порт комп'ютера, і система пізнає привід CD-ROM. На широкому роз'ємі загориться індикатор, а ви зможете працювати з зовнішнім приводом оптичних дисків.
3
Якщо ж потрібне постійне підключення CD-ROM-приводу з установкою його в системний блок, то почніть процедуру з виключення комп'ютера і відключення його від мережі. Розташуйте корпус таким чином, щоб мати вільний доступ до обох бічних поверхнях.
4
Зніміть ліву і праву панелі системного блоку, відкрутивши по два гвинти, що з'єднують їх із задньою поверхнею корпусу. У стандартному системному блоці типу tower для установки пристроїв в п'ятидюймових корпусах призначені верхні відсіки - підготуйте один з них до встановлення. Вам потрібно зняти пластмасову заглушку на передній панелі навпроти цього відсіку.
5
Встановіть CD-ROM в підготовлений відсік, відрегулюйте його положення відносно передньої панелі системного блоку і зафіксуйте чотирма гвинтами - по два з лівого і правого боків шасі системного блоку.
6
Вставте один з вільних роз'ємів кабелю живлення у відповідний слот на задній поверхні приводу оптичних дисків. Потім за допомогою шлейфа IDE з'єднайте CD-ROM з роз'ємом на системної платі.
7
Закрийте системний блок, поверніть на місце від'єднані проводи на задній панелі і включіть комп'ютер. Після завантаження системи вона повинна впізнати новий пристрій і встановити для нього драйвер з власної бази. Якщо цього не відбудеться, то інсталюйте його вручну, використовуючи програмне забезпечення з комплекту приводу CD-ROM, або завантаживши його з сайту виробника в інтернеті.